Logo: Szprotawa

CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT KORONAWIRUSA! WEJDŹ TUTAJ: https://www...

Aktualności

Kontrola deklaracji śmieciowych

Trwa weryfikacja złożonych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w zakresie liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość. Kontrolowane są również budynki, dla których deklaracja nie została złożona.
W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do podanej liczby osób mieszkających na nieruchomości, Urząd Miejski wezwie do udzielenia wyjaśnień oraz do złożenia nowej deklaracji, wykazując faktyczną liczbę osób mieszkających na nieruchomości.
Apelujemy do właścicieli nieruchomości jednorodzinnych , u których nastąpiła zmiana liczy osób zamieszkałych aby sami zgłaszali się do magistratu w celu złożenia rzetelnej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Natomiast mieszkańcy spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych proszeni są o składanie aktualnych oświadczeń o liczbie osób zamieszkałych do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.
Niewypełnienie tego obowiązku prowadzi do wydania decyzji administracyjnej ze skutkiem powstania zaległych opłat i odsetek.
Deklaracje należy złożyć w Urzędzie Miejskim, wysłać pocztą lub za pośrednictwem elektronicznej platformy usług administracji publicznej ePUAP.
Sprawy związane z deklaracjami i opłatami śmieciowymi realizują pracownicy mający siedzibę w ratuszu, w biurze nr 11 (I piętro), tel.: 795 557 078 oraz 795 557 087.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Fundusz Dróg Samorządowych
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL