Aktualności

LAUREACI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO ZŁOTE PIÓRO 2016

Finał Międzypowiatowego Konkursu „Złote Pióro – potyczki ortograficzne” odbył się 19 marca 2016 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Żaganiu. Mistrzami ortografii zostali uczniowie z naszej gminy.
 
Martyna Jersz z kl. VIC z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie okazała się bezkonkurencyjna w dyktandzie i teście ortograficznym. Zdobyła Złote Pióro za I miejsce w konkursie.
Alicja Pusiarska z kl. IIC - uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie - pokonała liczną grupę drugoklasistów i zdobyła II miejsce w swojej kategorii wiekowej, a w nagrodę otrzymała Srebrne Pióro.
 
Zofia Gembara z klasy IV (Szkoła Podstawowa w Wiechlicach) oraz Bartosz Jędrzejowski z klasy I (Filia w Lesznie Górnym) zdobyli w swoich kategoriach wiekowych Srebrne Pióra.
Uczennica klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 im Wojska Polskiego w Szprotawie, Dorota Matuszewska zajęła III miejsce w kategorii klas trzecich. Jest to już kolejny sukces Doroty – w ubiegłym roku w tym samym konkursie zajęła również trzecie miejsce. Uczennicę do konkursu przygotowywała pani Małgorzata Soroka.
 
W finale brało udział 126 uczniów z trzech powiatów: żagańskiego, żarskiego i bolesławieckiego. Potyczki ortograficzne składały się z dwóch części – dyktanda oraz bardzo trudnego testu. Uczniowie z naszej gminy doskonale jednak poradzili sobie z zadaniami.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Szprotawskie dzieci z przedświąteczną wizytą w Sprembergu

W dniu 18.03.2016r. grupa polskich dzieci z przedszkola komunalnego nr 1 w Szprotawie wraz z opiekunami gościła w niemieckim przedszkolu „Heidemühl” w mieście partnerskim Spremberg.
czytaj dalej

Szanowni Mieszkańcy!

Życzymy radosnych Świąt Wielkanocnych,
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia
wiosny i wiarą w sens życia.
Niech zmartwychwstały Chrystus
wniesie pokój w nasze serca,
abyśmy odrodzili się z ufnością w lepsze jutro.
Życzymy obfitości na świątecznym stole,
smacznego jajka oraz miłych spotkań z Najbliższymi.
 
 
 
 
Przewodniczący Rady Miejskiej                    
Andrzej Skawiński                                     
 
Burmistrz Szprotawy
Józef Rubacha
czytaj dalej

Głośna próba syren alarmowych

24 marca 2016 r. w godzinach  od 12.00 do 12.30 odbędzie się głośna próba syren alarmowych. Nadawane sygnały będą miały wyłącznie charakter ćwiczebny i po ich ogłoszeniu nie należy podejmować żadnych działań.
Nadawane będą sygnały:
  • "Ogłoszenie alarmu" -  modulowany dźwięk syren, trwający 3 min.
  • "Odwołanie alarmu" – ciągły dźwięk syren, trwający 3 min.
Nadawanie sygnałów alarmowych ma na celu sprawdzenie i doskonalenie przygotowania systemu do działania, weryfikację i doskonalenie procedur, a także kształcenie nawyków mieszkańców gminy w zakresie utrwalania rodzajów alarmów i sygnałów alarmowych.
czytaj dalej

Godziny otwarcia

W piątek, 25 marca 2016 r. Urząd Miejski w Szprotawie będzie czynny do godziny 14.00.
czytaj dalej

II posiedzenie Rady Gospodarczej

17 marca odbyło się II posiedzenie Rady Gospodarczej Gminy Szprotawa. Podczas spotkania członkowie Rady mieli ponownie wybrać przewodniczącego, gdyż p. Zbigniew Czmuda po krytycznych głosach dwóch przedsiębiorców dotyczących sposobu wyboru członków zrezygnował ze sprawowanej funkcji. Jednak po dyskusji, która wywiązała się podczas posiedzenia i słowach zachęty padających ze strony pozostałych w Radzie przedsiębiorców, pan Z. Czmuda zdecydował się na pozostanie w Radzie i dalsze jej przewodzenie. W Radzie pozostał również p. Jacek Wcisło.
czytaj dalej

Program 500 + w Gminie Szprotawa

Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, iż wnioski o świadczenie wychowawcze w ramach „Programu 500+” wydawane będą od 17.03.2016 r. w OPS przy ul. Krasińskiego 23, w OPS przy ul. Sienkiewicza 5 oraz w Urzędzie Miejskim w Biurze Obsługi Klienta.
 
czytaj dalej

Porozmawiajmy – spotkanie burmistrza z mieszkańcami

W piątek, 18 marca, w Szprotawskim Domu Kultury odbyło się coroczne, otwarte spotkanie burmistrza Józefa Rubachy z mieszkańcami Szprotawy. Spotkanie miało charakter podsumowujący rok 2015 oraz największą szprotawską inwestycję pn. „Kompleksowe rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej dla aglomeracji Szprotawa”.
czytaj dalej

Cotygodniowe spotkania z mieszkańcami

W poniedziałek, 21 marca 2016 r. w związku z zaplanowanym urlopem, burmistrz Józef Rubacha nie będzie mógł spotkać się z mieszkańcami. W tym dniu od godz. 14.00 dyżur dla mieszkańców pełnić będzie zastępca burmistrza Paweł Chylak.

Opłaty cmentarne

W związku z zarządzaniem cmentarzami komunalnymi w Gminie Szprotawa przez Szprotawski Zarząd Nieruchomościami Chrobry Sp. z o. o., wszelkie formalności związane z regulacją płatności związanych z opłatami cmentarnymi, należy dokonywać w biurze Zarządcy w kaplicy cmentarnej w Szprotawie przy ul. Warszawskiej.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON