Aktualności

Zwrot podatku akcyzowego

W dniach od 1 sierpnia 2016 r. do 31 sierpnia 2016 r. można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego. Do wniosku należy dołączyć faktury VAT (lub kopie potwierdzone za zgodność z oryginałem) dokumentujące zakup oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2016 r. do 31 lipca 2016 r.
 
Treść ogłoszenia Burmistrza Szprotawy do pobrania.
czytaj dalej

Mieszkańcy a rewitalizacja

Konsultacje społeczne, które odbyły się 25 lipca br., pokazały, że zainteresowanie mieszkańców tematyką rewitalizacji miasta jest znikome. Na debatę publiczną przybyło tylko kilku interesariuszy gminy.
czytaj dalej

Zgłoś swoje zadanie w konkursie powiatowym

Starosta Żagański ogłosił II otwarty konkurs ofert na zlecanie zadań publicznych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych mieszkańców Powiatu Żagańskiego w 2016 roku.
czytaj dalej

Burze z gradem

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim informuje o możliwości wystąpienia w dniu dzisiejszym, od godz. 11:00 do 20:00, burz z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Lokalnie grad.
czytaj dalej

Oskar Stachnik wicemistrzem świata juniorów w rzucie dyskiem!

Oskar Stachnik z ULKS Uczniak Szprotawa został wicemistrzem świata juniorów w rzucie dyskiem na mistrzostwach rozgrywanych w Bydgoszczy.
Nasz Szprotawianin rozkręcał się z rzutu na rzut, zaś najlepszą próbę zanotował podczas trzeciej serii. Wówczas uzyskał 62 metry i 83 centymetry, co dało mu drugie miejsce podczas konkursu finałowego.
 
Serdecznie gratulujemy sukcesu!
 
 
Zdjęcie źródło:http://sportowefakty.wp.pl
czytaj dalej

Informacja o strzelaniach

Dowódca JW. 5430 w Dobre n/Kwisą informuje, że od 25.07 do 31.07.2016 r. na terenie Jednostki Wojskowej 5430 będą odbywać się strzelania z użyciem amunicji bojowej w terminach:
czytaj dalej

Życzenia

Z okazji Święta Policji pragnę wyrazić swoje uznanie dla szczególnej służby,
którą funkcjonariusze Policji pełnią dla mieszkańców Gminy Szprotawa.     
Dziękuję za wytrwałość w realizowaniu zawodowego powołania.
Dziękuję za każdą akcję i narażanie własnego życia oraz za odwagę.        
Życzę samych sukcesów, poczucia zawodowej stabilizacji, dobrego zdrowia,
optymizmu oraz szczęścia i osobistej pomyślności.  
 
 
                                                                                Burmistrz Szprotawy
                                                                                  Józef Rubacha
czytaj dalej

Komunikat

Informujemy, iż zarządzeniem nr 96 Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lipca 2016 r. w sprawie wprowadzenia stopni alarmowych ogłoszony został pierwszy stopień alarmowy (stopień ALFA) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z wprowadzonym stopniem alarmowym Burmistrz Szprotawy zarządził zmiany dotyczące obsługi klientów urzędu, które będą obowiazywały od 22 lipca do 1 sierpnia 2016 r. włącznie.
czytaj dalej

Otwarte konkursy ofert dla NGO

19 lipca 2016 r. Burmistrz Szprotawy ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Gminy Szprotawa przez organizacje pozarządowe oraz inne podmioty określone w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 239, z późn. zm.), prowadzące działalność pożytku publicznego w zakresie:
  1.  organizacji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 sprawowanej w formie żłobka <do pobrania>
  2.  działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym <do pobrania>.
czytaj dalej

Informacja dla pielgrzymów ŚDM

W dniach 26.07 - 31.07.2016 r. w Krakowie odbędą się obchody Światowych Dni Młodzieży. Dla mieszkańców Gminy Szprotawa chcących uczestniczyć w uroczystościach została przygotowana przez Główny Inspektorat Sanitarny we współpracy z Komitetem Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży ulotka informacyjna dotycząca postępowania w nagłych przypadkach, sposobu zabezpieczania się przed upałem oraz przestrzegania higieny.
 
Zapraszamy do zapoznania się z treścią ulotki <pobierz>.
 
 
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON