Aktualności

Komunikat SzWIK

Prezes SzWiK Sp. z o.o. informuje Mieszkańców Szprotawy i okolic o spełnieniu wymagań rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.
czytaj dalej

Wakacje z SzDK

Szprotawski Dom Kultury przez cały sezon letni zaprasza do wspólnej zabawy. Z końcem czerwca rusza cykl imprez wakacyjnych pod hasłem „ŁAP LATO! CZYLI ARTYSTYCZNIE- PLENEROWO Z SzDK”, podczas których na dzieci, młodzież i dorosłych czeka mnóstwo atrakcji.
czytaj dalej

ŁAP – LATO czyli artystycznie - plenerowo z SzDK

Tegoroczne lato w Szprotawie obfitować będzie w wiele wydarzeń artystycznych takich jak: festiwale, festyny, koncerty czy zajęcia z najmłodszymi. Szprotawski Dom Kultury zaprasza do wspólnej zabawy.
czytaj dalej

Razem przez 50 lat

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, 21 czerwca br., burmistrz Józef Rubacha wręczy medale z okazji 50 lat pożycia małżeńskiego. Odznaczonych zostanie 41 par małżeńskich z terenu Gminy Szprotawa.
czytaj dalej

Ważne! Komunikat SzWiK

Zgodnie z oceną jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi wydaną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Żaganiu z dnia 13.06.2017 r. woda z wodociągu publicznego w miejscowościach:
czytaj dalej

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

W sobotę, 11 czerwca, na Stadionie Miejskim w Szprotawie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze drużyn OSP I MDP. Gminę Szprotawa reprezentowało 11 drużyn z 6 jednostek OSP.
czytaj dalej

Komunikat SzWiK

Mieszkańcy Szprotawy, Wiechlic, Leszna Górnego, Leszna Dolnego, Nowej Koperni, Henrykowa, Cieciszowa, Dziećmiarowic, Bobrowic, Sierakowa, Polkowiczek, Kartowic, Szprotawki, Biernatowa i Pasterzowic!
czytaj dalej

Dostawy wody nie będą wstrzymane

Prezes SzWiK Sp. z o.o. informuje mieszkańców naszej gminy, że pogłoski  dotyczące wstrzymania dostaw wody, na obszarze objętym działalnością spółki są nieprawdziwe.
czytaj dalej

Mikrodotacje dla zainteresowanych - przyjdź na spotkanie

Burmistrz Józef Rubacha zaprasza na spotkanie informacyjne dla przedstawicieli organizacji pozarządowych  i grup nieformalnych, które odbędzie się 22 czerwca br., początek godz. 14.00,  w Sali Posiedzeń (ratusz, II piętro).
czytaj dalej

Gorący temat wysypiska

W piątek, 9 czerwca br. Józef Rubacha Burmistrz Szprotawy zorganizował spotkanie z mieszkańcami Szprotawy, Wiceprezesem SUEZ ZACHÓD Sp. z o.o., Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska w Zielonej Górze oraz radnymi w sprawie wysypiska śmieci.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON