Aktualności

Komunikat SzWiK

Awaria sieci wodociągowej w miejscowości Pasterzowice.
czytaj dalej

Noc w bibliotece

2 czerwca br., już po raz trzeci, Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie organizowała „Noc Bibliotek”. Wielkie święto promujące czytelnictwo odbywało się w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem ,,Czytanie porusza".
czytaj dalej

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ

W Szprotawskim Domu Kultury odbyła się druga w tym roku debata społeczna pn. „POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW”, której współorganizatorem było Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szprotawie.
czytaj dalej

Już wkrótce Szprotawa rozbrzmiewać będzie muzyką!

Burmistrz Szprotawy oraz Dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury zapraszają na Święto Gminy, w ramach którego obchodzić będziemy jubileuszowy 25. Ogólnopolski Festiwal Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń”.
czytaj dalej

Szprotawski ZAZ na Lubuskim Pikniku Zdrowia

4 czerwca br. w Drzonkowie odbył się VII Lubuski Piknik Zdrowia, na którym nie zabrakło szprotawskiego akcentu. Wśród licznych ofert badań i porad lekarskich, sportowych konkurencji oraz atrakcji dla dzieci znalazło się stoisko gastronomiczne Szprotawskiego Zakładu Aktywności Zawodowej.
czytaj dalej

Konkurs z dotacjami dla trzeciego sektora

Związek Lubuskich Organizacji Pozarządowych z siedzibą w Zielonej Górze, jako operator projektu „Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe – Budżet Inicjatyw Obywatelskich” zaprasza organizacje pozarządowe i grupy nieformalne do udziału w konkursie, którego nabór rozpocznie się już 12 czerwca br. i potrwa do 7 lipca.
czytaj dalej

Międzynarodowy plener malarski

Już w czerwcu odbędzie się polsko - niemiecki plener malarski organizowany przez Szprotawski Dom Kultury.
czytaj dalej

Zbadaj swoje piersi

Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się 3 lipca br. na placu przy szprotawskim ratuszu. Badania skierowane są do mieszkanek gminy Szprotawa z przedziału wiekowego 50-69 lat, objętych programem Profilaktyki Raka Piersi, które nie miały wykonywanych badań w ciągu ostatnich 24 miesięcy.
 
 
czytaj dalej

Niezawodni szprotawianie

Ośmioosobowa reprezentacja ULKS „Uczniak” zdobyła pięć medali podczas Mistrzostw Polski Ludowych Zespołów Sportowych Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce, które odbyły się 3-4 czerwca br., w Pile.
czytaj dalej

Uroczystość przyjęcia przedszkolaków w poczet społeczności samorządowej Szprotawy

2 czerwca br. w szprotawskim ratuszu odbyła się organizowana corocznie uroczystość przyjęcia dzieci w poczet społeczności samorządowej Szprotawy. W uroczystości uczestniczyły dzieci z przedszkoli, ich rodzice, nauczyciele i dyrektorzy placówek.    
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON