Aktualności

Załóż firmę korzystając z unijnej dotacji

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na spotkania informacyjne skierowane do Lubuszan, dotyczące założenie działalności gospodarczej w ramach krajowych i regionalnych programów unijnych. Konsultacje odbędą się 8 marca 2017 r. w Zielonej Górze.
czytaj dalej

Ekspansja na rynek włoski

Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze 3 marca, o godz. 10:00  w zielonogórskim Hotelu Qubus organizuje spotkanie informacyjne w zakresie rozwoju eksportu i inwestycji za granicą  dla przedsiębiorstw z województwa lubuskiego pn. „SKUTECZNA EKSPANSJA NA RYNEK WŁOSKI”.
czytaj dalej

Bezpłatne badania słuchu

Nowy Szpital w Szprotawie przy ul. Henrykowskiej 1 zaprasza na bezpłatne badanie słuchu w każdy czwartek od godz. 8.00 do 13.00.
czytaj dalej

Weź udział w szkoleniu!

Departament Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze zaprasza na szkolenia dotyczące aktualnie ogłoszonych oraz planowanych naborów wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.
czytaj dalej

Obradowała RDPP

Podczas III posiedzenia szprotawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, które miało miejsce 21 lutego br., omówiono m.in. stan realizacji projektu rewitalizacji pn. „Przebudowa z rozbudową dawnego budynku klasztoru Magdalenek, przy ul. Plac Kościelny 2 w Szprotawie na Centrum Aktywności Społecznej”, w odniesieniu do organizacji pozarządowych. Informację Radzie przedłożył obecny na spotkaniu Zastępca Burmistrza Paweł Chylak.
czytaj dalej

Sport dofinansowany

21 lutego br. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze rozstrzygnięto otwarte konkursy ofert na wsparcie zadań publicznych zlecanych podmiotom trzeciego sektora w obszarze przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, w obszarze turystyki regionalnej oraz w obszarze kultury fizycznej.
czytaj dalej

O Szprotawie w TVP3

Zachęcamy do obejrzenia reportażu TVP3 z Gorzowa Wielkopolskiego na temat Centrum Aktywności Społecznej, który ma powstać w odremontowanym budynku po klasztorze Magdalenek. 
czytaj dalej

Kulturalne ABC

Rok 2017 obfitować będzie w wiele atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych. Zachęcamy do zapoznania się z tegorocznym kalendarium imprez w Gminie Szprotawa.
czytaj dalej

Przedsiębiorco-przyjdź na targi

Burmistrz Szprotawy oraz Rada Gospodarcza Gminy Szprotawa zapraszają wszystkich przedsiębiorców, zwłaszcza tych, którzy już od dłuższego czasu zmagają się z problemem pozyskania wykwalifikowanych pracowników, do udziału w imprezie pn. "Festiwal szprotawskich zawodów i szkół", organizowanej 24 marca 2017 roku, w godzinach 12.00 – 17.00 w Hali Sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Szprotawie, ul. Kopernika 22.
czytaj dalej

Posiedzenia Komisji Rady Miejskiej

W środę, 22 lutego 2017 r., od godz. 13.00 w Biurze Obsługi Rady tutejszego urzędu, odbędą się posiedzenia Komisji Rady Miejskiej w Szprotawie.

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON