Aktualności

Kulturalne pożegnanie lata

Komitet Osiedlowy nr 2 , Komitet Osiedlowy nr 3, Szprotawski Dom Kultury zapraszają  w niedzielę, 25 września na ostatnią letnią imprezę plenerową. Początek o godz. 15.00, na Błoniach Szprotawskich.
czytaj dalej

Głośna próba syren alarmowych

W czwartek, 22 września br., w godz. 12.00 – 12.30 odbędzie się głośna próba syren alarmowych. Sygnały będą miały wyłącznie charakter ćwiczebny i po ich ogłoszeniu nie należy podejmować żadnych działań.
czytaj dalej

Światowy Dzień Sybiraka

W sobotę, 17 września burmistrz Józef Rubacha spotkał się z przedstawicielami szprotawskiego Związku Sybiraków.
czytaj dalej

Święto Dyni w Lesznie Dolnym

W sobotę, 17 września, od godz. 16.00 odbędzie się „Święto Dyni” w Lesznie Dolnym.
czytaj dalej

Obchody Dnia Sybiraka

Burmistrz Józef Rubacha dziękuje członkom Związku Sybiraków za aktywność i kultywowanie pamięci o odwadze i poświęceniu naszych rodaków podczas II wojny światowej.
czytaj dalej

Komunikat

W związku z trwającymi pracami przy budowie ścieżki rowerowej na trasie Szprotawa – Małomice, do połowy października na ulicy Małomickiej nie będzie działało oświetlenie uliczne. Za utrudnienia przepraszamy.
czytaj dalej

Zgłoś podmiot i wygraj nagrodę

12 września ruszyła kampania pn. „Lubuski włącznik. Lider Biznesu Społecznego”.  Jej celem jest zwrócenie uwagi na stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie, spółki non profit, które prowadzą dobrą firmę społeczną, są miejscem pracy, w których w pełni wykorzystują twórczy potencjał ludzi, a ich działalność jest potrzebna i użyteczna społecznie.
 
czytaj dalej

Informacja o zakończeniu konsultacji społecznych

Burmistrz Szprotawy informuje o zakończeniu konsultacji społecznych dotyczących „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Szprotawa na lata 2016 – 2020”.
 
czytaj dalej

Uwaga! Strzelania na poligonie

Dowódca JW 5430 informuje, że w dniach 12.09 – 16.09.2016 r. na obiektach OSPWL – Żagań będą odbywać się strzelania z użyciem amunicji bojowej.
czytaj dalej

Wyprawa w stylu retro

Przejazd zabytkowym pociągiem okazał się prawdziwą atrakcją. Od samego początku tegoroczny LOKO-PIKNIK cieszył się dużym zainteresowaniem wielu mieszkańców.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON