Aktualności

Sesja Rady Miejskiej

W piątek, 29 kwietnia 2016 r., o godzinie 14.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie rozpocznie się XXVI sesja Rady Miejskiej w Szprotawie. 
czytaj dalej

Wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 r.

Przypominamy! Do 16 maja 2016 r. można składać wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Wnioski można przesyłać pocztą, złożyć za pośrednictwem Internetu lub osobiście w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Więcej informacji w załączniku.  
czytaj dalej

Działalność szprotawskiej RDPP

Podsumowanie dwuletniej pracy szprotawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego  oraz nabór na członków RDPP Gminy Szprotawa II kadencji to główne tematy otwartego spotkania, które odbyło się 21 kwietnia br.
czytaj dalej

Kolorowe rabaty

W jakim stylu zagospodarować rabaty w centrum Szprotawy? Możliwości jest wiele. Przedstawiamy propozycje, która może odmienić wygląd naszego miasta.
czytaj dalej

Uwaga Kierowcy!

W dniu 21 kwietnia została wprowadzona nowa  organizacja ruchu przy ul. Plac Kościelny. Zgodnie z decyzją Urzędu Ochrony Zabytków zamknięto część ulicy Plac Kościelny dla ruchu kołowego ze względu na zły stan techniczny ściany kościoła. Obecnie ruch samochodowy z Os. Piastowskiego w kierunku centrum miasta odbywa się ulicami: Sądową, Plac Kościelny i Targową.

LIPAR bezpłatne wsparcie dla pracodawców

Zapraszamy przedsiębiorców i podmioty prowadzące działalność gospodarczą do współpracy przy projekcie realizowanym przez Firmę Enterprise Investment Zarządzanie Ryzykiem Katarzyna Książek. Celem projektu jest aktywizacja zawodowa łącznie 600 długotrwale bezrobotnych mieszkańców powiatów: żagańskiego, strzelecko-drezdeneckiego i międzyrzeckiego.
czytaj dalej

Trwa składanie wniosków o dopłaty do materiału siewnego

Producenci rolni do 25 czerwca 2016 r. mogą składać wnioski w Agencji Rynku Rolnego o przyznanie dopłat z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany.
czytaj dalej

Zawody Wędkarskie „Mistrz Koła”

W niedzielę, 17 kwietnia br. na Stawie Policyjnym w miejscowości Buczek odbyły się spławikowe zawody wędkarskie Koła nr 1 PZW w Szprotawie o tytuł „Mistrza Koła”, zaliczane do cyklu Grand Prix Szprotawy 2016.
czytaj dalej

Wystawa o Irlandii w 3D

Od 10 maja serdecznie zapraszamy do galerii „Pryzmat” Szprotawskiego Domu Kultury na niezwykłą wystawę obrazów  przedstawiających uroki Zielonej Wyspy. Twórcy wystawy mają nadzieję, że oglądając wystawę w trójwymiarze zobaczymy Zieloną Wyspę taką jaką jest naprawdę: piękną i przestrzenną z niepowtarzalnym urokiem, który już ujął miliony ludzi na całym świecie.
czytaj dalej

Gala szprotawskiego sportu

Burmistrz Szprotawy, Młodzieżowa Rada Miejska oraz Szprotawski Dom Kultury zapraszają na IV Galę Sportu, która odbędzie się w piątek, 22 kwietnia 2016 r., o godz. 18. Uroczystość odbędzie się w Sali 111 w Szprotawskim Domu Kultury.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON