Aktualności

Uwaga Mieszkańcy Szprotawy i okolic!

W związku z wykryciem w sieci wodociągu publicznego w Szprotawie, zaopatrującego w  wodę miejscowości: Szprotawa, Leszno Górne, Leszno Dolne, Wiechlice, Dziećmiarowice, Sieraków, Bobrowice, Nowa Kopernia, Szprotawka, Cieciszów, Henryków, Polkowiczki, Kartowice, Biernatów oraz Pasterzowice, bakterii z grupy coli, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Żaganiu, do czasu otrzymania pozytywnych wyników badań pobranych próbek wody, zaleca spożywanie wody z sieci wodociągowej wyłącznie po przegotowaniu.
czytaj dalej

Komunikat

Informujemy, że 16 czerwca br. jest dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Miejskiego w Szprotawie. W związku z tym urząd będzie nieczynny.
Za utrudnienia przepraszamy!
czytaj dalej

Rozwijanie współpracy polsko-niemieckiej

Euroregion SNB zaprasza jednostki i organizacje pozarządowe, zainteresowane kooperacją z partnerem niemieckim lub już współpracujące,  do wypełnienia ankiety analizującej dotychczasowe kontakty.
czytaj dalej

Rusza Program Stypendialny AGRAFKA

Trwa nabór wniosków do kolejnej edycji Programu Stypendialnego AGRAFKA, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce przy wsparciu Fundacji Agory i Funduszu Stypendialnego Rodziny Wróblewskich.
czytaj dalej

Przetarg na sprzedaż samochodów nierozstrzygnięty

Burmistrz Szprotawy informuje, że przetarg na sprzedaż samochodów stanowiących własność Gminy Szprotawa pozostał nierozstrzygnięty z powodu braku ofert.
 
 
czytaj dalej

Komunikat SzWiK

Przerwa w dostawie wody 12 czerwca br., od godz. 9.00.do 13.00, w Wiechlicach, w budynkach od nr 45 do 51.
czytaj dalej

Jak nie czytam, jak czytam!

1 czerwca br. w filiach Zespołu Szkół w Wiechlicach zlokalizowanych w Długiem, Lesznie Górnym i Siecieborzycach odbył się happening czytelniczy pn. „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”.
czytaj dalej

Komunikat

W dniu dzisiejszym, tj. 7 czerwca br., w godz. 13.00 - 13.30, w ramach ćwiczeń RENEGADE, odbyła się głośna próba syren alarmowych. Pierwszy komunikat dotyczył ogłoszenia alarmu o zagrożeniu z powietrza, drugi komunikat to odwołanie alarmu.
czytaj dalej

Komunikat SzWiK

Awaria sieci wodociągowej w miejscowości Pasterzowice.
czytaj dalej

Noc w bibliotece

2 czerwca br., już po raz trzeci, Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie organizowała „Noc Bibliotek”. Wielkie święto promujące czytelnictwo odbywało się w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem ,,Czytanie porusza".
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON