Aktualności

Ćwiczenie RENEGADE

Od 6 do 8 czerwca 2017 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza.
czytaj dalej

Apel

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Szprotawie apeluje do szprotawian o reagowanie na przypadki odsprzedaży przez niektóre osoby korzystające z pomocy finansowej z OPS, artykułów spożywczych innym osobom.
 
czytaj dalej

Komunikat

Komunikat Józefa Rubachy Burmistrza Szprotawy
czytaj dalej

TVP3 Gorzów na prapremierze teledysku w Szprotawie!

W środę, 31 maja br. w przedszkolu nr 2 przy ulicy Parkowej w Szprotawie miała swoją prapremierę „Kołysanka”, piosenka którą Karolina Tuz napisała do wiersza Zofii Beszczyńskiej.
czytaj dalej

Brak chętnych do przebudowy przedszkola

29 maja br. minął termin składania ofert na przebudowę Przedszkola Komunalnego Nr 3, przy ul. Waszyngtona 5 w Szprotawie. W wyznaczonym terminie nie wpłynęła żadna oferta.
 
czytaj dalej

Zgłoś zadanie do Budżetu Obywatelskiego

Trwa czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego. Do końca lipca mieszkańcy mają czas na składanie propozycji zadań do realizacji. We wrześniu odbędzie się głosowanie. Bieżący stan realizacji można monitorować w zakładce "DLA MIESZKAŃCÓW".
czytaj dalej

Sukces młodych strzelców

Młodzież ze szprotawskiej LOK reprezentowała naszą gminę podczas Mistrzostw Województwa Lubuskiego w „Krosie Strzeleckim”, które odbyły się w Szlichtyngowej 27 maja br. Zawodnicy ze Szprotawy okazali się najlepsi w biegach indywidualnych, zarówno dziewczęta, jak i chłopcy.
czytaj dalej

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

Wszystkim Dzieciom,
tym małym i tym dużym,
w dniu Waszego święta, życzę dużo uśmiechu,
zdrowia, samych beztroskich i słonecznych dni.
Życzę także wielu sukcesów, rozwijania talentów
i realizacji wielkich pasji.
Niech Wasze marzenia się spełniają!
 
                                                                Józef Rubacha
                                                                 Burmistrz Szprotawy
czytaj dalej

XLI sesja Rady Miejskiej

W środę, 31 maja br. szprotawscy radni spotkali się na XLI sesji Rady Miejskiej. Podczas sesji Medalem za Zasługi dla Gminy Szprotawy odznaczono Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Siecieborzycach oraz Szkołę Podstawową nr 2 im. Wojska Polskiego w Szprotawie.
 
 
 
 
 
 
czytaj dalej

Czuwamy nad bezpieczeństwem

Podczas kolejnego posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które miało miejsce 29 maja br., w ratuszu, omówione zostały sprawy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w Gminie Szprotawa.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON