Logo: Szprotawa

CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT KORONAWIRUSA! WEJDŹ TUTAJ: https://www...

Aktualności

Obsługa kasowa z powrotem w ratuszu!

Likwidacja, w czerwcu bieżącego roku, kasy w Urzędzie Miejskim w Szprotawie nie spotkała się z aprobatą mieszkańców. Dlatego, burmistrz Mirosław Gąsik wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Szprotawian wznawia przyjmowanie w ratuszu płatności gotówkowych z tytułu podatków oraz innych opłat lokalnych i skarbowych.
Od czwartku, 1 października br., wznawia pracę kasa szprotawskiego ratusza. Płatności, zarówno gotówkowych jak i kartą płatniczą, z tytułu opłat skarbowych, gospodarowania odpadami komunalnymi czy opłat i podatków lokalnych będzie można dokonywać w dni robocze, w godzinach: poniedziałek 8:30 - 14:30, wtorek – piątek 7:30 - 13:30.
 
W chwili obecnej nie obowiązują żadne ograniczenia czasowe w związku aktualnym stanem epidemicznym. Przebywając jednak w ratuszu należy pamiętać o posiadaniu maseczki zakrywającej nos i usta.
 
W dalszym ciągu, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat prowizyjnych, będzie można dokonywać opłat w placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju.
 
- Nie można budować taniej i przyjaznej gminy, działając wbrew woli jej mieszkańców – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – Dlatego, gdy dowiedziałem się, że kasa została zlikwidowana przy ogromnym sprzeciwie i niezadowoleniu mieszkańców, wraz z koalicyjnymi radnymi, podjąłem decyzję o wznowieniu jej działalności. Dzięki gospodarskim rozwiązaniom, nad którymi aktualnie pracujemy, i które wkrótce wdrożymy, koszty utrzymania pracownika oraz spełnienia wytycznych w zakresie bezpieczeństwa prowadzenia kasy, przy uwzględnieniu ilości realizowanych transakcji płatniczych, będą minimalne. Z radością zapraszam z powrotem do korzystania z pełnego wachlarza usług kasy Urzędu Miejskiego w Szprotawie!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Fundusz Dróg Samorządowych
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL