Logo: Szprotawa

CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT KORONAWIRUSA! WEJDŹ TUTAJ: https://www...

Aktualności

Coraz więcej nowoczesnego sprzętu w szkołach

Szprotawskie placówki oświatowe systematycznie wzbogacają się o koleje urządzenia do edukacji cyfrowej. W ostatnim czasie, szkołom w Długiem i Siecieborzycach, Państwowy Instytut Badawczy NASK – operator Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej bezpłatnie przekazał 50 tabletów wraz z usługą dostępu do Internetu.
Chcąc sprostać wzrastającym wymaganiom cyfryzacji szkół, placówki edukacyjne coraz intensywniej zabiegają o doposażenie w nowoczesny sprzęt IT. Dzięki programowi Ministerstwa Cyfryzacji pn. „Szkolne Pakiety Multimedialne OSE” szkoły w Długiem i Siecieborzycach otrzymały po 25 nowoczesnych tabletów do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem informatycznych technologii edukacyjnych. Sprzęt, w razie potrzeby, używany będzie także do nauki w trybie zdalnym.
 
- Cieszę się, że szprotawskie placówki otrzymały kolejne urządzenia komputerowe – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. - Niech dobrze służą uczniom i nauczycielom. Odpowiednia ilość mobilnego sprzętu IT ułatwi również organizację nauczania zdalnego. Nie wszyscy bowiem uczniowie, szczególnie z rodzin wielodzietnych, mają dostęp do komputerów, dzięki którym realizowane są lekcje on-line. Niezależnie od sprzętu pozyskanego z programów rządowych, staramy się wyposażać szkoły w odpowiednie pomoce naukowe, czy dostosowywać pracownie przedmiotowe do aktualnych rozwiązań technologicznych. Już wkrótce w Szkole Podstawowej nr 1 w Szprotawie powstanie nowoczesna pracownia przyrodniczo- ekologiczna, finansowana z Programu Współpracy INTERREG.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Fundusz Dróg Samorządowych
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL