Logo: Szprotawa

CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT KORONAWIRUSA! WEJDŹ TUTAJ: https://www...

Aktualności

Bieg odwołany, ale my dalej pomagamy Michałowi

Ze względu na pogarszającą się sytuację związaną z epidemią koronawirusa odwołany został, zaplanowany na najbliższą sobotę, Bieg Dziadoszan. Nie rezygnujemy jednak z niesienia pomocy dla naszego młodego kolegi Michała. W sobotę, 10 października, przed szprotawskim ratuszem odbędzie się zbiórka pieniędzy do specjalnie przygotowanej puszki.
- Niestety ze względu na coraz większą zachorowalność na COVID-19 zmuszony zostałem do podjęcia decyzji o odwołaniu tegorocznej edycji Biegu Dziadoszan – tłumaczy burmistrz Mirosław Gąsik. – Tym samym „Bieg Charytatywny dla Michała” nie odbędzie się, nie rezygnujemy jednak ze zbiórki pieniędzy na zakup protezy i rehabilitację Szprotawianina, który w maju tego roku uległ ciężkiemu wypadkowi. Każdy, kto planował wystartować w biegu i wrzucić dowolnej wysokości opłatę startową do specjalnie przygotowanej puszki może przyjść przed szprotawski ratusz w sobotę, 10 października, w godz. 10.00 – 12.00 i  wesprzeć inicjatywę. Wpłacać można również za pośrednictwem strony internetowej https://zrzutka.pl/ry4vn8, numer konta z zrzutki: 07 2490 0005 0000 4000 2235 8221. Zakup protezy oraz rehabilitacja to dla Michała i Jego rodziny koszt nie do udźwignięcia. Dlatego pomocy będę szukał także u naszych niezawodnych przyjaciół z partnerskich miast Spremberg i Gevelsberg. Wierzę, że wspólnymi siłami szybko uda nam się zebrać niezbędne fundusze na pomoc Michałowi w powrocie do normalnego życia.
 
29 maja 2020 r., Michał w krytycznym stanie trafił do szpitala. W wyniku wypadku samochodowego miał połamane żebra, bark i kręgosłup. Nerki i płuca nie pracowały samodzielnie. Lewa strona ciała była stłuczona do tego stopnia, że wdała się martwica tkanek ręki i nogi. Rękę udało się uratować, niestety nogę trzeba było amputować. Pomimo ogromu cierpienia i nikłych, według lekarzy, szans na przeżycie, Michał dzielnie walczy. Teraz przechodzi intensywną i kosztowną rehabilitację w Sulechowie. Dla komfortu życia potrzebna jest jednak proteza nogi, której wartość waha się w granicach 50 – 80 tysięcy złotych.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Fundusz Dróg Samorządowych
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL