Logo: Szprotawa

Kalendarium

1 grudnia 1260: Pierwsza pisemna wzmianka o Szprotawie i okolicznych wsiach

CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT KORONAWIRUSA! WEJDŹ TUTAJ: https://www...

Aktualności

Witków z nowymi drogami

Już wkrótce w Witkowie powstaną trzy bezpieczne i komfortowe drogi, o które od dawna apelowali mieszkańcy. Fatalny stan tych jezdni, po których poruszają się piesi i zmotoryzowani, utrudnia korzystanie z nich lub naraża użytkowników na szkodę.
W Witkowie przebudowane zostaną 3 istniejące drogi gruntowe, o łącznej długości około 312 mb. Ich podbudowa wykonana zostanie z tłucznia, a nawierzchnie zostaną pokryte asfaltem. Wcześniej otrzymały one oświetlenie.
 
- Inwestycje w infrastrukturę drogową na wsiach są częścią mojego programu rozwoju terenów wiejskich – podkreśla burmistrz Mirosław Gąsik. – Zdaję sobie sprawę, że mieszkańcy tych terenów stanowią blisko połowę społeczeństwa naszej gminy. Natomiast asfaltowe drogi dojazdowe to nie ich kaprys, a standard, który powinien obowiązywać w całej gminie. Dlatego sukcesywnie realizuję kolejne zadania, dzięki którym niwelowane są różnice i coraz więcej miejscowości zyskuje nowe, komfortowe i bezpieczne ulice, na miarę XXI wieku. Gospodarnie prowadzona polityka finansowa oraz efektywne pozyskiwanie zewnętrznych środków pomocowych pozwala na prowadzenie tak ważnych inwestycji. Koszty budowy dróg w Witkowie pokryte zostaną z oszczędności poprzetargowych oraz funduszu sołeckiego.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Fundusz Dróg Samorządowych
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL