Logo: Szprotawa

Kalendarium

1 grudnia 1260: Pierwsza pisemna wzmianka o Szprotawie i okolicznych wsiach

CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT KORONAWIRUSA! WEJDŹ TUTAJ: https://www...

Aktualności

Umowa na budowę drogi w Siecieborzycach podpisana

Jak zmienia się krajobraz wsi na terenie naszej gminy? Dynamicznie! W czwartek, 5 listopada br., podpisana została umowa na dofinansowanie z budżetu Województwa Lubuskiego modernizacji drogi dojazdowej w Siecieborzycach.
Dzięki dofinansowaniu przebudowany zostanie ciąg komunikacyjny na odcinku blisko 1,4 km, od kościoła aż do punktu przyległego do stawu. Na podbudowie z kruszywa kamiennego łamanego położony zostanie beton asfaltowy, który będzie wytrzymalszy niż dotychczasowa nawierzchnia. Tak wyremontowana droga poprawi bezpieczeństwo oraz komfort poruszania się do pól uprawnych, jak również do budynków mieszkalnych czy kościoła, zwłaszcza, że chwilę wcześniej przeprowadzoną inwestycją było jej oświetlenie. Poprawi się również dostępność do drogi powiatowej relacji Pruszków – Małomice – Chichy – Witków – Siecieborzyce – Borów.
Całkowity koszt inwestycji oszacowany został na kwotę 504,5 tys. zł, dofinansowanie zrealizowane będzie w ramach budżetu Województwa Lubuskiego oraz funduszu sołeckiego Siecieborzyc i Borowiny.
Przy podpisaniu umowy z Wicemarszałkiem Województwa Lubuskiego Stanisławem Tomczyszynem  obecni byli Przewodniczący Rady Miejskiej w Szprotawie Andrzej Stambulski, radni, Sołtys Siecieborzyc Jadwiga Turek oraz goście.
- Cieszy mnie, że od mojego powrotu na fotel Burmistrza Szprotawy udało się tak wiele zrobić - podsumowuje uroczystość burmistrz Mirosław Gąsik. – Mam wspaniałą załogę, z którą podejmujemy się naprawdę śmiałych, ale jakże ważnych zadań. Kroki naprzód stawiamy również dzięki wsparciu koalicyjnych radnych,  doskonale rozumiejących potrzeby gminy, dla których rozwój miasta jest równie ważny, co rozwój wsi. Odważne plany możemy realizować dzięki zewnętrznym środkom i przychylności przyjaciół Szprotawy. Z tego miejsca dziękuję Wicemarszałkowi Województwa Lubuskiego Stanisławowi Tomczyszynowi, któremu od dawna nie są obojętne losy naszej gminy. Zgoda i współpraca miedzy lubuskimi samorządowcami przynosi naprawdę słodkie owoce. Na koniec dziękuję Mieszkańcom, Sołtysowi i Radzie Sołeckiej Siecieborzyc oraz Borowiny, którzy również partycypują w kosztach inwestycji, ze środków funduszu sołeckiego. Dziękuję za cierpliwość w oczekiwaniu na remonty dróg. Zapewniam, że dołożę wszelkich starań, aby umowy na dofinansowanie budowy dróg podpisywane były we wszystkich wsiach, które przez lata były zapomniane.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Fundusz Dróg Samorządowych
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL