Aktualności

„Akcja Inkubacja” nowy projekt fundacji

Fundacja Porozumienie Wzgórz Dalkowskich oraz ECORYS Polska zapraszają na spotkanie informacyjne o innowacjach społecznych na przetestowanie, których można otrzymać do 80 tys. zł.
czytaj dalej

Nowe drogi w Dziećmiarowicach

Dobiega końca przebudowa dróg w miejscowości Dziećmiarowice. Mieszkańcy już cieszą się komfortem dojazdu do pracy, szkoły i innych ważnych obiektów.
czytaj dalej

Ruszyła misja gospodarcza na Białorusi

20 października br. rozpoczęła się misja gospodarcza przedsiębiorców z naszego województwa, którzy o kontakty handlowe powalczą na Białorusi. Za wschodnią granicą lubuscy przedsiębiorcy spędzą 5 dni, w czasie których m.in. spotkają się z przedstawicielami lokalnego biznesu. Jednym z uczestników wyjazdu jest p. Stanisław Teśluk – współwłaściciel firmy Sima s.c. ze Szprotawy.
czytaj dalej

Baja Inter Cars szybka jazda i prawdziwa walka

21-23 października w okolicy Szprotawy i Żagania odbył się Rajd Baja Inter Cars. Warunki na trasie dały się we znaki wszystkim kierowcom pojazdów.
czytaj dalej

Radni obradują

W piątek, 28 października 2016 r., o godzinie 13.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie rozpocznie się XXXIII sesja Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Spotkanie po Jubileuszu

Podczas spotkania w ratuszu, które miało miejsce 20 października br., burmistrz Józef Rubacha osobiście podziękował szprotawianom, goszczącym w swoich domach mieszkańców Gevelsbergu, którzy przyjechali na Jubileusz 20-lecia współpracy obu miast.
Jubileusz obchodzony był w Szprotawie od 17 do 19 czerwca tego roku. Towarzyszyły mu liczne wydarzenia, w których udział wzięło wielu mieszkańców naszego miasta. Przyjechało również wielu gości z Niemiec oraz Włoch.
 
Z  tej okazji wydany został album poświęcony Jubileuszowi, który ma być nie tylko pamiątką przebytych wydarzeń, ale również materiałem promocyjnym dla wszystkich odwiedzających Szprotawę, którzy szukają informacji o naszych zabytkach, zwyczajach i o ludziach tutaj mieszkających.
W ramach podziękowania burmistrz przekazał albumy uczestnikom spotkania. Albumy zostaną przekazane także do szkół i przedszkoli, które mocno zaangażowały się w przygotowanie Jubileuszu.
 
Album możecie Państwo obejrzeć na naszej stronie. Dostępny jest również film promocyjny z Jubileuszu.      

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne!

16 listopada 2016 r., w godz.13.00 - 17.00 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szprotawie, przy ul. Sobieskiego 69 można skorzystać z bezpłatnych konsultacji ze wszystkimi specjalistami pracującymi w poradni.
 
czytaj dalej

Komunikat o awarii

Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. informuje, że w związku z pracami na sieci wodociągowej w wtorek, 25 października, od godz. 12.00 do godz. 16.00 na ul. Ciszowskiej i Porzeczkowej w Szprotawie nastąpi przerwa w dostawie wody. Prosimy o wcześniejsze zaopatrzenie się w wodę. Za powstałe utrudnienia przepraszamy.     
czytaj dalej

Dobiegły końca konsultacje, czas na uchwały

Za nami konsultacje projektów prawa miejscowego, dla których inicjatorem jest burmistrz. Na najbliższej sesji projekty zostaną poddane głosowaniu Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Gala finałowa dla opiekunów SKO

14 października 2016 roku odbyła się w Filharmonii Narodowej w Warszawie Gala Finałowa dla Opiekunów SKO. Do Warszawy pojechała Opiekun SKO przy Zespole Szkół w Szprotawie Monika Twardziak – Kocik wraz z Dyrektor Alicją Wojtowicz oraz Dyrektorem PKO BP w Szprotawie Czesławem Szczepanikiem.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON