Aktualności

Komunikat

W związku z wyjazdem służbowym, Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha nie będzie mógł spotkać się z mieszkańcami podczas dyżuru.
 
czytaj dalej

Matematyczny sukces

Uczniowie klasy VIB Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Szprotawie, Kacper Jezierski i Jan Cichy, zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego z matematyki w konkursie przedmiotowym organizowanym przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.
czytaj dalej

Otwórzmy się na wschód

Podczas tegorocznego Święta Gminy połączonego z Jubileuszem 25-lecia Ogólnopolskiego Festiwalu Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń”, który będzie miał miejsce w Szprotawie, w dniach od 7 do 9 lipca, na plenerowej scenie zaprezentują się zespoły śpiewacze z całej Polski. Zaplanowany został również przyjazd przedstawicieli miasta  Umań z Ukrainy, z którym w ubiegłym roku podpisana została umowa o współpracy i partnerstwie.
czytaj dalej

Dofinansowanie oraz bezzwrotne dotacje dla firm

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wspierająca od lat polskie firmy, oferuje zarówno dofinansowanie np. na innowacje, jak też bezzwrotne dotacje na m.in. eksport towarów na rynki zagraniczne.
czytaj dalej

Wydłużony termin składania ofert

14 marca br. to czas jaki gmina wydłużyła na złożenie ofert przebudowy dawnego budynku klasztoru Magdalenek. Przy wsparciu środków unijnych powstanie w Szprotawie Centrum Aktywności Społecznej.   
czytaj dalej

Nowe mieszkania w Wiechlicach

28 lutego br., w Szprotawskim Domu Kultury zorganizowano spotkanie informacyjne dla mieszkańców Gminy Szprotawa, dotyczące przebudowy i możliwości ubiegania się o mieszkanie w budynku wielorodzinnym w Wiechlicach, przy ulicy Jesionowej 2.
czytaj dalej

Reportaż

Zapraszamy do wysłuchania interesującej audycji dziennikarki Radia „Zachód” pani Doroty Zyń-Horbaczewskiej pt. „Kroplówka na życie”.
czytaj dalej

Uwaga termin płatności!

Przypominamy! Termin płatności za roczne użytkowanie wieczyste gruntu upływa dnia 31.03.2017 r. 
czytaj dalej

Paraolimpijka w Zespole Szkół w Wiechlicach

- Wierzcie w siebie, miejcie cel i dążcie do niego – te słowa pełne wiary we własne możliwości  przekazała uczniom i nauczycielom paraolimpijka Kamila Kubas.
czytaj dalej

Targi i misje zagraniczne dla przedsiębiorców

10 marca br. w Zielonej Górze Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich organizuje spotkanie dla przedsiębiorców dotyczące udziału w targach i misjach zagranicznych w ramach krajowych Programów Operacyjnych oraz RPO – Lubuskie 2020.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON