Logo: Szprotawa

Aktualności

Szkoły z dofinansowaniem na pomoce dydaktyczne

235 tysięcy złotych trafi do gminnych szkół podstawowych na zakup pomocy dydaktycznych. Budowa przyjaznego, skutecznego i  nowoczesnego systemu oświaty to jedno z priorytetowych zadań obecnej kadencji.
czytaj dalej

Nie zwalniamy z inwestycjami

Wiele jest jeszcze miejsc w Szprotawie, które wymagają pilnego dofinansowania. Od początku kadencji burmistrz Mirosław Gąsik systematycznie realizuje kolejne zadania, inwestując w rozwój infrastruktury szprotawskiej.
czytaj dalej

Kolejne inwestycje dzięki wsparciu mieszkańców

Dzięki aktywności i otwartości mieszkańców Gmina Szprotawa może pochwalić się kolejnymi inwestycjami oddanymi do wspólnego użytku. Odnowiona świetlica w Lesznie Dolnym oraz utwardzony plac przy świetlicy w Bobrowicach to zadania sfinansowane ze środków funduszu sołeckiego.
czytaj dalej

Szprotawskie Złote Gody

17 września br., w szprotawskim ratuszu odbyło się uroczyste wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie. To wyróżnienie dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.
czytaj dalej

Przy ulicy Niepodległości powstaje „Skwer Czytelników”

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Burmistrza Szprotawy, we wrześniu br. przystąpiono do budowy „Skweru Czytelników” przy ul. Niepodległości w Szprotawie, w miejscu zburzonego w marcu 2018 r.   Pomnika Braterstwa Broni.
 
czytaj dalej

Firma Wiązar System oficjalnie otwarta!

12 września br., w siedzibie szprotawskiego oddziału odbyło się uroczyste otwarcie spółki Wiązar System. Pierwsze produkty – wiązary dachowe – firmy z polskim kapitałem w czerwcu opuściły hale produkcyjne.
czytaj dalej

Zaproszenie na spotkanie ws. ścieżek rowerowych

Przewodniczący Zespołu ds. Rozplanowania Ścieżek Rowerowych Maciej Boryna zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie konsultacyjne w zakresie rozwoju sieci rowerowej w Gminie Szprotawa, które odbędzie się 24 września br., o godz. 10.00, w Sali Rycerskiej szprotawskiego ratusza.
czytaj dalej

Sesja nadzwyczajna

W poniedziałek, 16 września  2019 r., o godz. 16.00, w sali posiedzeń szprotawskiego ratusza odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Szprotawie, zwołana na wniosek Burmistrza Szprotawy.
czytaj dalej

Dodatkowe linie autobusowe już od poniedziałku!

16 września br., uruchomione zostaną 3 dodatkowe linie autobusowe, na które gmina pozyskała dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. W bieżącym roku to kwota blisko 44 tysięcy złotych.
czytaj dalej

Deszcz pieniędzy na szprotawskie drogi!

Blisko 20 milionów złotych otrzymała Szprotawa na modernizację głównych szlaków komunikacyjnych. Za tą kwotą kryją się kilometry bezpiecznych i komfortowych dróg oraz ścieżek rowerowych. Pozyskanie tak ogromnych środków możliwe było dzięki przemyślanej koncepcji realizacji przedsięwzięcia.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 241

Miasta partnerskie

  • Baner: Magdalenki
  • Baner: baner jakość powietrza
  • Baner: baner Pod Dębami
  • Baner: Baner Gospodarka śmieciowa