Aktualności

Nowa strefa CHILLOUTU na wiosnę!

Wyjątkowa i oryginalna miejscówka powstanie przy rzece Bóbr w Szprotawie w pobliżu elektrowni. PGW Wody Polskie wydało wreszcie zgodę na bezpłatną dzierżawę terenu, o którą od dawna zabiegał burmistrz Mirosław Gąsik.
czytaj dalej

Pracownicy socjalni bliżej seniorów

5 listopada br. burmistrz Mirosław Gąsik spotkał się z Kierownikiem OPS Tadeuszem Pozaroszczykiem oraz przedstawicielami Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Tematem spotkania było określenie możliwości wsparcia organizacji senioralnych przez pracowników  szprotawskiego OPS.
czytaj dalej

KOPERTA ŻYCIA dla SZPROTAWIAN

Drodzy Seniorzy,
Gmina Szprotawa przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „KOPERTA ŻYCIA”, której celem jest podniesienie bezpieczeństwa seniorów i osób samotnych. Podczas spotkania, które odbyło się 8 listopada br., w budynku CAS burmistrz Mirosław Gąsik oraz kierownik OPS Tadeusz Pozaroszczyk promowali projekt, zachęcając osoby starsze, schorowane czy samotnie mieszkające do wzięcia w nim udziału. 
czytaj dalej

Zmiana harmonogramu odbioru odpadów segregowanych w grudniu!

Zakłady Usługowe Zachód Sp. z o.o. informują o zmianie terminu odbioru odpadów segregowanych w grudniu 2021 r. Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem.
czytaj dalej

Nowoczesna aranżacja świetlicy w Siecieborzycach

Wyjątkową metamorfozę według najnowszych trendów przeszły wnętrza zaplecza sanitarnego świetlicy w Siecieborzycach. Realizująca zadanie spółka Szprotawski Zarząd Nieruchomościami Chrobry wdrożyła nowoczesne rozwiązania oraz pomysły na modny wystrój, dzięki którym finał przedsięwzięcia jest zachwycający!
czytaj dalej

Szprotawa świętuje Niepodległą

11 listopada 1918 roku był przełomowym dniem w dziejach całej Europy i Polski. W lasku Compiégne pod Paryżem Niemcy podpisali rozejm kończący I wojnę światową. W tym samym dniu, w Warszawie Rada Regencyjna przekazała władzę Józefowi Piłsudskiemu. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.
czytaj dalej

Promujemy profilaktykę antynowotworową ponad granicami

2 października br., w Szprotawskim Domu Kultury gościli uczestnicy projektu „Socjalno-kulturalne spotkanie polskich i niemieckich grup samopomocy z zakresu opieki zdrowotnej“. Wydarzenie, będące punktem kulminacyjnym wielomiesięcznych przygotowań, miało na celu wymianę doświadczeń w zakresie profilaktyki antynowotworowej.
czytaj dalej

Nowoczesny sprzęt multimedialny dla szprotawskich szkół

26 października br. gminne placówki oświatowe, na podstawie umowy podpisanej z Lubuskim Urzędem Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim, otrzymały 84 tys. zł dotacji celowej na zakup pomocy naukowych w ramach ministerialnego programu „Aktywna tablica”. Wkład własny gminy – 21 tys. zł. 
czytaj dalej

Czekamy na uwagi

Burmistrz Szprotawy ogłasza adresowane do organizacji pozarządowych konsultacje przepisów prawa miejscowego, które potrwają od 8 do 15 listopada br.
czytaj dalej

Jakie tajemnice skrywa dawny kościół ewangelicki? Szprotawa jakiej nie znamy

Jeździec bez głowy to tylko jedna z wielu tajemnic, jakie kryją ruiny szprotawskiego zamku. Archeolodzy z Fundacji Archeo, którzy prowadzą tam prace badawcze chcą przede wszystkim ustalić kiedy warownia powstała. Natomiast znalezione już artefakty pozwoliły określić kulturę materialną mieszkańców.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 339

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON