Logo: Szprotawa

Aktualności

102. rocznica odzyskania niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, które obchodzimy 11 listopada, Burmistrz Szprotawy oraz radni Rady Miejskiej w Szprotawie życzą, by zawsze wolna Polska była miejscem szczególnej dumy, dla wszystkich którzy mieszkają w naszym kraju.
czytaj dalej

Stadion z nowoczesnym systemem nawadniania

W ekspresowym tempie zainstalowany został nowoczesny system nawadniania głównego boiska piłkarskiego na Stadionie Miejskim w Szprotawie. 5 listopada br., po niespełna dwóch tygodniach od rozpoczęcia robót, dokonano ich odbioru końcowego.
 
 
 
czytaj dalej

Kolorowe chryzantemy ozdobiły Szprotawę

W ramach współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Szprotawa bezpłatnie pozyskała 3213 sztuk wielobarwnych chryzantem do udekorowania przestrzeni miasta. To pomoc dla przedsiębiorców, którzy ucierpieli w wyniku zamknięcia cmentarzy.
czytaj dalej

Drogi Rolniku, droga Rolniczko! UWAGA! Bardzo ważna informacja!

Od 9 listopada br., Główny Urząd Statystyczny wprowadza ważną zmianę dla osób, które dokonują samospisu - czas na wypełnienie formularza został skrócony z 14 dni do 5 dni.
czytaj dalej

Internet dla każdego

Trwa rozbudowa sieci światłowodowej na terenach wiejskich Gminy Szprotawa, w ramach projektu Polska Cyfrowa. Ultraszybkie łącza internetowe, o nieograniczonej prędkości przesyłu, odporne na zakłócenia i niezawodne, doprowadzone bezpośrednio i bezpłatnie do domów użytkowników, to komfort korzystania nie tylko z internetu, lecz także z telewizji i telefonii.
czytaj dalej

Z gospodarską wizytą w Bobrowicach

Trwa budowa zatoki autobusowej we wsi Bobrowice. Burmistrz Mirosław Gąsik osobiście dogląda poprawności wykonywanych prac, które w części sfinansowane zostaną ze środków funduszu sołeckiego.
czytaj dalej

Apel o wsparcie w opiece nad pacjentami

W obecnej, krytycznej sytuacji kadrowej w ochronie zdrowia spowodowanej trwającą epidemią, Nowy Szpital w Szprotawie prosi o wsparcie wszystkie osoby zainteresowane pomaganiem w formie tzw. zatrudnienia wspomaganego. 
czytaj dalej

Umowa na budowę drogi w Siecieborzycach podpisana

Jak zmienia się krajobraz wsi na terenie naszej gminy? Dynamicznie! W czwartek, 5 listopada br., podpisana została umowa na dofinansowanie z budżetu Województwa Lubuskiego modernizacji drogi dojazdowej w Siecieborzycach.
czytaj dalej

Kondolencje

Z wielkim smutkiem i głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Antoniego Zabłockiego, szprotawianina, zasłużonego nauczyciela i społecznika.
czytaj dalej

Witków z nowymi drogami

Już wkrótce w Witkowie powstaną trzy bezpieczne i komfortowe drogi, o które od dawna apelowali mieszkańcy. Fatalny stan tych jezdni, po których poruszają się piesi i zmotoryzowani, utrudnia korzystanie z nich lub naraża użytkowników na szkodę.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 291

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Fundusz Dróg Samorządowych
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL