Aktualności

SZPROTAWIANIE DLA NIEPODLEGŁEJ Pomnik odsłonięty

22 marca br., w Szprotawie odsłonięto „Pomnik Niepodległej 1918”, w całości wykonany w ramach czynu społecznego przez członków Komitetu Budowy Pomnika. Uroczystość zbiegła się z zaprzysiężeniem kadetów klasy wojskowej Liceum Ogólnokształcącego w Szprotawie oraz otwarciem nowej hali sportowej „Olimpia”.
 
czytaj dalej

W WIELKI PIĄTEK RATUSZ CZYNNY KRÓCEJ

W Wielki Piątek, tj. 29 marca br., Urząd Miejski w Szprotawie będzie czynny krócej – do godziny 13.00. 
czytaj dalej

25 LAT SZPROTAWSKIEGO UCZNIAKA!

W tym roku Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Uczniak obchodzi 25- lecie istnienia. Ćwierćwiecze Klubu zapisuje się niezliczonymi sukcesami oraz najwyższymi miejscami na krajowych i światowych scenach sportowych. STO LAT!
czytaj dalej

WIELKIE SPRZĄTANIE PARKU HUTA

Burmistrz Mirosław Gąsik dziękuje Mieszkańcom oraz przedstawicielom Stowarzyszenia Gmina i Powiat Przyjazne Ludziom za społeczną inicjatywę, w ramach której corocznie, na początku wiosny sprzątany jest zabytkowy Park Huta w Szprotawie. Ważnym do odnotowania jest fakt, że zebrano o połowę mniej śmieci niż w roku ubiegłym!
czytaj dalej

BURMISTRZ Z WIZYTĄ W SPREMBERGU Przyjaciele naszych przyjaciół są naszymi przyjaciółmi

13 marca br., burmistrz Mirosław Gąsik uczestniczył w dorocznym spotkaniu Jahresempfang w Sprembergu, podczas którego burmistrz miasta Christine Herntier podpisała oficjalną umowę o współpracy z gminą Mars la Tour we Francji.
 
czytaj dalej

ZAPOWIEDŹ ZMIAN W PROGRAMIE CZYSTE POWIETRZE!

Wprowadzenie obowiązku wyboru pomp ciepła oraz kotłów zgazowujących drewno i kotłów na pellet tylko z tych wpisanych na listę zielonych urządzeń i materiałów (lista ZUM), a także możliwość uzyskania najwyższego poziomu dofinansowania tylko na jeden budynek mieszkalny jednorodzinny albo jeden lokal mieszkalny w takim budynku.
czytaj dalej

Nowe wydanie biuletynu

Szanowni Mieszkańcy!  Dostępny jest już nowy, świąteczny numer Biuletynu Urzędu Miejskiego.
Wydanie to jest fotorelacją najważniejszych inwestycji oraz działań zrealizowanych w naszej gminie w latach 2018-2024. Ostatnia strona biuletynu jest zaproszeniem wszystkich Państwa do uczestnictwa w 32. Festiwalu „Ziemia i Pieśń”, połączonym z jubileuszem 25-lecia współpracy partnerskiej z miastem Spremberg.
Biuletyn dostępny również w wersji on-line.

SESJA RADY MIEJSKIEJ

Informujemy, że w czwartek, 28 marca 2024 r., o godz. 9.00, w sali posiedzeń szprotawskiego ratusza odbędą się obrady LXX sesji  Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

POSIEDZENIA KOMISJI RADY MIEJSKIEJ

Publikujemy plan posiedzeń Komisji Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Zapraszamy na Jarmark

Zapraszamy Mieszkańców Gminy na Jarmark Wielkanocny. Dla odwiedzających przygotowano mnóstwo atrakcji.
Wystawcy:
Strefa wystawców: godz. 10.00 - 19.00:
???? Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy,???? Społeczna Szkoła Podstawowa,???? Szkoła Podstawowa z Siecieborzyc,???? Ośrodek Szkolny i Wychowawczy w Wiechlicach,???? Warsztaty Terapii Zajęciowej,???? Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Wiechlicach,???? NSP "Mała szkoła" z Bukowiny Bobrzańskiej,???? Stowarzyszenie "Kultura po całości" z zespołem Fantazja,???? Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów,???? Związek Aktywności Zawodowej,???? miody Beata i Grzegorz Laudaccy,???? Bajkowy Świat Deserów Anna Gregor,???? "Ala mi uszyje",???? "Lukrem malowane",???? Fundacja Spełnienie,???? sołectwo Henryków,???? sołectwo Sieraków,???? KGW Pasterzowice,???? KGW Gościeszowice,???? Marta Jeżewska,???? Sławomir Dziurla z oscypkami,???? Winnica Saganum oraz rękodzielnicy.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 454

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON