Aktualności

UWAGA! UTRUDNIENIA W RUCHU NA ULICY WITOSA W SZPROTAWIE

Rozpoczęły się roboty związane z przebudową ulicy Witosa. Z tego powodu należy spodziewać się utrudnień w ruchu kołowym i pieszym na tej drodze, od strony ulicy Ciszowskiej. Za utrudnienia przepraszamy!
czytaj dalej

PRZY SZPITALU POWSTAJE PARKING

Trwają prace przy budowie parkingu w pobliżu szpitala przy ulicy Henrykowskiej w Szprotawie. Przedsięwzięcie jest kolejnym etapem podnoszenia poziomu oraz dostępu do opieki medycznej w naszej gminie.
czytaj dalej

UTRUDNIENIA NA AKACJOWEJ I DK12

Trwają prace związane z rozbudową ulicy Akacjowej w Wiechlicach. To część wielkiej inwestycji, mającej na celu modernizację głównych dróg w Wiechlicach. Roboty budowlane oznaczają również  spore utrudnienia polegające na wyłączeniu drogi z użytkowania i wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu.
czytaj dalej

NAWIĄZUJEMY WSPÓŁPRACĘ DLA WSPÓLNYCH, UNIJNYCH PROJEKTÓW

W maju br. na zaproszenie burmistrza Mirosław Gąsika gościła w naszej gminie delegacja czeskiego miasta Hradek nad Nisou, na czele z burmistrzem Josefem Horinka.
czytaj dalej

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁORGANIZACJI ZIP

Wielkimi krokami zbliża się 31. Festiwal Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń”, który w tym roku będzie miał miejsce od 30 czerwca do 2 lipca. Nowa odsłona gminnej rewii śpiewu i tańca, zaprezentowana w ubiegłym roku, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Dlatego, kontynuujemy zapoczątkowaną metamorfozę, zapraszając wszystkich chętnych do współpracy.
czytaj dalej

HAMAKI NAD POTOKIEM SUCHA

Szprotawa testuje na gminnych szlakach turystycznych innowację w postaci hamaków, rozmieszczonych przy punktach widokowych i odpoczynkowych. Pomysł nie jest co prawda nowy, hamaki spotykamy bowiem w lasach na obszarze wielu nadleśnictw w kraju, niemniej na ziemi szprotawskiej dotąd nie był stosowany.
czytaj dalej

Z OSTATNIEJ CHWILI… MAMY 370 TYS. ZŁOTYCH WSPARCIA NA MODERNIZACJĘ NASZEGO LICEUM

Burmistrz Mirosław Gąsik podpisał umowę z Wicemarszałkiem Województwa Lubuskiego Łukaszem Poryckim na dofinansowanie robót budowlanych, w efekcie których w budynku Liceum Ogólnokształcącego zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne.
czytaj dalej

Poznaj Polskę – edycja 2023

Gmina Szprotawa otrzymałą dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”, które jest częścią POLSKIEGO ŁADU.
czytaj dalej

SOBOTA PEŁNA ATRAKCJI. CZASOWE ZAMKNIĘCIE ULIC

Już w najbliższą sobotę, 13 maja br. burmistrz Mirosław Gąsik zaprasza mieszkańców Szprotawy oraz gości na wspólne świętowanie ważnych dla gminy wydarzeń. O godzinie 11.00 odbędzie się uroczyste otwarcie zmodernizowanego Stadionu Miejskiego w Szprotawie. Po południu, o godzinie 17.00 przed ratuszem wielka polsko- niemiecka fiesta!
czytaj dalej

XXII MITYNG LEKKOATLETYCZNY „BOLESŁAWA CHROBREGO I OTTONA III”

Zarząd Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Uczniak oraz Burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik serdecznie zapraszają na XXII ogólnopolski mityng lekkoatletyczny im. Bolesława Chrobrego i Ottona III, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 14 maja br., o godzinie 12.45, na Stadionie Miejskim przy ulicy Sobieskiego 68 w Szprotawie.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 411

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON