Aktualności

Aktywna integracja w ramach rewitalizacji

55 podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Szprotawie rozpoczęło udział w projekcie unijnym pn. „Aktywna integracja alternatywą na lepsze jutro”. Rekrutacja nadal trwa! 
czytaj dalej

War Race w Szprotawie!

2.09.2017 r. na byłym lotnisku Szprotawa-Wiechlice odbędzie się pierwszy bieg z cyklu WAR RACE.
czytaj dalej

Wsparcie finansowe NGO

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego zaprasza kolejne grupy organizacji pozarządowych po sięgnięcie po środki, które wesprą ich działalność statutową.
czytaj dalej

Obrady VI Sejmiku Dziecięcego

W środę, 22 lutego odbyły się obrady VI Sejmiku Dziecięcego Szkoły Podstawowej nr 1, które przebiegały pod hasłem „SZPROTAWA – MIASTO EKO” i skierowane były do uczniów klas I – VI SP.
czytaj dalej

Załóż firmę korzystając z unijnej dotacji

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na spotkania informacyjne skierowane do Lubuszan, dotyczące założenie działalności gospodarczej w ramach krajowych i regionalnych programów unijnych. Konsultacje odbędą się 8 marca 2017 r. w Zielonej Górze.
czytaj dalej

Ekspansja na rynek włoski

Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze 3 marca, o godz. 10:00  w zielonogórskim Hotelu Qubus organizuje spotkanie informacyjne w zakresie rozwoju eksportu i inwestycji za granicą  dla przedsiębiorstw z województwa lubuskiego pn. „SKUTECZNA EKSPANSJA NA RYNEK WŁOSKI”.
czytaj dalej

Bezpłatne badania słuchu

Nowy Szpital w Szprotawie przy ul. Henrykowskiej 1 zaprasza na bezpłatne badanie słuchu w każdy czwartek od godz. 8.00 do 13.00.
czytaj dalej

Weź udział w szkoleniu!

Departament Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze zaprasza na szkolenia dotyczące aktualnie ogłoszonych oraz planowanych naborów wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.
czytaj dalej

Obradowała RDPP

Podczas III posiedzenia szprotawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, które miało miejsce 21 lutego br., omówiono m.in. stan realizacji projektu rewitalizacji pn. „Przebudowa z rozbudową dawnego budynku klasztoru Magdalenek, przy ul. Plac Kościelny 2 w Szprotawie na Centrum Aktywności Społecznej”, w odniesieniu do organizacji pozarządowych. Informację Radzie przedłożył obecny na spotkaniu Zastępca Burmistrza Paweł Chylak.
czytaj dalej

Sport dofinansowany

21 lutego br. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze rozstrzygnięto otwarte konkursy ofert na wsparcie zadań publicznych zlecanych podmiotom trzeciego sektora w obszarze przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, w obszarze turystyki regionalnej oraz w obszarze kultury fizycznej.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON