Logo: Szprotawa

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Sportowe sukcesy w cieniu pandemii

Kończy się właśnie 2020 rok, w którym trwająca pandemia odcisnęła swoje piętno w różnych dziedzinach życia. Pomimo wielu odwołanych wcześniej wydarzeń, wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, nauczyciele i uczniowie ze szkół gminnych, z entuzjazmem podjęli współzawodnictwo, w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.
Warto chwalić się sukcesami najmłodszych szprotawian, którzy w tym trudnym okresie reprezentowali naszą gminę - podkreśla burmistrz Mirosław Gąsik. Gratuluję wszystkim młodym sportowcom i życzę kolejnych, wspaniałych wyników w sporcie. Nauczycielom wychowania fizycznego dziękuję za ich pracę, wsparcie i wytrwałość. Przykro mi, że listopadowe zawody zostały odwołane, bo wierzę, że w nich również nasi wychowankowie byliby najlepsi.
 
Uczniowie ze SP nr 1 w Szprotawie, praktycznie w każdej z trzech dyscyplin sportowych: lekkoatletyce indywidualnej, sztafetowych biegach przełajowych i piłce nożnej awansowali do zawodów wojewódzkich, skąd przywieźli liczne medale.
 
W Zielonej Górze, 6 października oraz 8 października, w Słubicach odbyły się finały wojewódzkie LOM w lekkiej atletyce. W grupie młodszej (klasy 5-6) Hubert Sobczyński wywalczył złoty medal w biegu na 60 m. W grupie starszej (młodzik), Michał Sul w biegu na 1000 m zajął drugie miejsce, Cyprian Leśniak na 600 m – trzecie miejsce, a Jakub Szyja zajął piąte miejsce w biegu na 100 m. Największe sukcesy odnieśli w konkurencji technicznej pchnięcia kulą Michał Pigdanowicz i Dylan Karczewski, którzy zdobyli odpowiednio złoto i brąz dla Szprotawy. Dodajmy, że Dylan brał udział w skoku wzwyż i zajął czwarte miejsce.
 
Kolejne finały odbyły się 15 października w Babimoście, gdzie rywalizowano w sztafetowych biegach przełajowych. Na starcie babimojskiego obiektu sportowego stanęły najlepsze ekipy biegaczy z powiatów województwa lubuskiego. Powiat żagański reprezentowali chłopcy z SP 1 w Szprotawie, zdobywając brązowy medal w kategorii Igrzysk Młodzieży (Igor Ziński, Oskar Wydra, Jakub Szyja, Michał Sul, Tomasz Suchan, Szymon Pawłowski, Cyprian Leśniak i Adrian Kuśmierek) oraz 5 miejsce w kategorii Igrzysk Dzieci (Karol Wiech, Dawid Roszak, Michał Muła, Olivier Długosz, Szymon Dalecki, Michał Citak i Arkadiusz Adamczak).
 
Tegoroczna rywalizacja w piłce nożnej przyniosła SP nr 1 w Szprotawie także wiele sukcesów. Aż trzy drużyny zdołały zakwalifikować się do najwyższego szczebla rozgrywek, czyli finału wojewódzkiego. Najlepiej zaprezentowały się dziewczęta, które w Żarach zdobyły brązowy medal w kategorii Igrzysk Młodzieży (rocznik 2006-7: Nikola Ben Mesaud, Wiktoria Gwiazda, Adriana Jankowska, Nikola Kowalczyk, Anastazja Rajewska, Martyna Sączawa, Luiza Rajewska, Wiktoria Zadka.). W tej samej kategorii wiekowej, na zawodach w Nowej Soli, chłopcy zajęli piąte miejsce (Mikołaj Pasik, Jakub Szyja, Remigiusz Skrzypski, Oskar Wydra, Igor Ziński, Michał Sul, Tomasz Suchan, Bartosz Bawłowicz) Jako ostatni do rozstrzygnięć finałowych przystąpili chłopcy w Igrzyskach Dzieci (rocznik 2008-9: Mauro Augustyniak, Szymon Chlebowski, Michał Citak, Szymon Dalecki, Olivier Długosz, Jakub Matuszak, Jakub Piróg, Michał Sadłoń, Maksymilian Wciórka, Karol Wiech), którzy zajęli czwarte miejsce na turnieju w Słubicach.
 
Uczniowie ze SP  w Wiechlicach awansowali do finału wojewódzkiego LOM, w lekkoatletyce indywidualnej. Hubert Trościanka z VII zdobył złoty medal w skoku wzwyż, a Bartosz Glajzler z kl.VI złoty medal w rzucie piłeczką palantową. Zaszczytne, IV miejsce w biegu na 1000 m zajął Filip Krochmal z kl. VII. Do finału awansowali również Michał Suchecki i Sebastian Karmelita.
 
Raz jeszcze gratulujemy sportowcom!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Fundusz Dróg Samorządowych
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL