Logo: Szprotawa

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Będą nowe wozy dla strażaków ochotników

Szprotawa, jako partner dziesięciomilionowego projektu, otrzyma wozy strażackie, które będą zabezpieczały gminę w razie klęsk żywiołowych. W piątek, 18 grudnia br. burmistrz Mirosław Gąsik uczestniczył w wideokonferencji, podczas której lider projektu podpisał umowę z Zarządem Województwa Lubuskiego na wsparcie ratownictwa technicznego i przeciwpowodziowego.
Wartość przedsięwzięcia realizowanego w  ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020  to ponad 10 milionów złotych. Głównym beneficjentem jest gmina Bytom Odrzański, a partnerem m.in. Szprotawa.
 
- Dzięki dofinansowaniu Szprotawa wzbogaci się o nowy sprzęt poprawiający bezpieczeństwo przeciwpożarowe i przeciwpowodziowe – wyjaśnia burmistrz Mirosław Gąsik. – W ramach projektu zakupimy samochody gaśnicze do ratownictwa technicznego i medycznego. Stałe doposażanie jednostek ochotniczych straży pożarnych jest niezwykle ważne, szczególnie w kontekście nasilających się dynamicznych i ekstremalnych zjawisk pogodowych. Klęski żywiołowe: powodzie, susze, trąby powietrzne, których doświadczamy w ostatnich latach, z pewnością będą się powtarzać, a my musimy być na to przygotowani. Dlatego serdecznie dziękuję wszystkim osobom działającym na rzecz wspierania ochotniczych straży pożarnych, a w szczególności Członkowi Zarządu Województwa Lubuskiego Panu Marcinowi Jabłońskiemu, Dyrektorowi Departamentu Programów Regionalnych Panu Markowi Kamińskiemu, a także włodarzom samorządów będących partnerami projektu.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Fundusz Dróg Samorządowych
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL