Logo: Szprotawa

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Mamy dofinansowanie linii autobusowych również w 2021

Już po raz trzeci Szprotawa otrzymała dofinansowanie z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w wysokości aż 777 tys. zł. Środki te pozwolą na kontynuowanie w 2021 roku programu obsługi dodatkowych linii autobusowych.
- Jak tylko ruszył rządowy program wsparcia przewozów autobusowych złożyliśmy wniosek o dofinansowanie linii, o które najbardziej zabiegali mieszkańcy gminy – wyjaśnia burmistrz Mirosław Gąsik. – Tym sposobem, już od 2019 roku, mogliśmy uruchomić trzy dodatkowe linie na trasach: ze Szprotawy przez Osiedle Wiechlice do stacji PKP w Lesznie Górnym, ze Szprotawy do Zielonej Góry przez Pasterzowice, Witków, Siecieborzyce i Rusinów oraz weekendowe połączenie z Osiedla Wiechlice przez Szprotawę do Żagania. Ten ostatni kierunek nie cieszył się jednak powodzeniem, dlatego został usunięty z rozkładu jazdy.   
Mam jednak dobrą wiadomość, bo już od stycznia przyszłego roku rusza nowa linia ze Szprotawy do Zielonej Góry przez Pasterzowice, Borowinę, Długie, Nowe Miasteczko oraz Nową Sól. Trasa do Zielonej Góry jest najatrakcyjniejsza, bowiem gros pracujących i uczących się osób z gminy  dojeżdża właśnie do stolicy naszego województwa.
W tym miejscu pragnę podziękować Panu Bartoszowi Sokołowskiego za zaangażowanie oraz współpracę na rzecz rozwoju transportu osobowego na terenie gminy. Wspólnie lobbujemy o reaktywację szprotawskiej kolei, a także o kolejne autobusy pozwalające Szprotawie powrócić na komunikacyjną mapę Polski z szerokim wachlarzem usług.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Fundusz Dróg Samorządowych
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL