Logo: Szprotawa

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Znów wsparliśmy cyfrowo szkoły

28 grudnia 2020 r. Burmistrz Mirosław Gąsik oraz Z-c burmistrza Dorota Grzeszczak przekazali dyrektorom ze szkół podstawowych w gminie kolejny sprzęt do celów dydaktycznych tj. łącznie 9 monitorów interaktywnych i 4 zestawy interaktywne.
Za kwotę 79.710 zł, na potrzeby placówek oświatowych z terenu Gminy Szprotawa zakupionych zostało 9 monitorów interaktywnych i 4 zestawy interaktywne.
Sprzęt został zakupiony ze środków budżetu gminy stanowiących dochody z tytułu wydawania zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, wniesione przez podmioty gospodarcze w roku 2020, przeznaczonych na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Gminie Szprotawa.
 
Zakup sprzętu to kolejny etap doposażenia szkół i budowy przyjaznego, skutecznego i nowoczesnego systemu oświaty – podkreśla burmistrz. Razem z moją zastępczynią, odpowiedzialną za gminne szkolnictwo chcemy, by nasze szkoły miały dostęp do nowinek dydaktycznych. Wpłynie to na poprawę jakości kształcenia. Nasze ambicje to również  stały rozwój kompetencji nauczycieli oraz infrastruktury oświatowej. Zakupiony sprzęt będzie służył również na potrzeby realizacji Gminnego Programu Profilaktyki w gminnych placówkach oświatowych. 
 
Następne dobre wiadomości dla naszej gminnej oświaty już wkrótce.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Fundusz Dróg Samorządowych
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL