Logo: Szprotawa

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Aktywność Szprotawy nagrodzona

Gmina Szprotawa uhonorowana została przez Urząd Statystyczny za aktywność cyfrową podczas spisu rolnego. Zdobyte I miejsce to zasługa rolników, którzy zdecydowali się na internetowy samospis, a także pracowników naszego urzędu i rachmistrzów.
W Powszechnym Spisie Rolnym udział wzięli rolnicy, którzy przekazywali dane dotyczące m.in. powierzchni poszczególnych rodzajów gruntów, liczby zwierząt hodowanych, budynków gospodarskich, czy urządzeń i maszyn rolniczych. Spisać można było się na trzy sposoby – poprzez samospis internetowy, za pomocą teleankieterów, a także rachmistrzów spisowych.
Preferowaną formą był samospis internetowy. Na specjalnym portalu każdy właściciel gospodarstwa mógł sam odpowiedzieć na zadane pytania. Z tej możliwości licznie skorzystali szprotawscy rolnicy, dzięki którym gmina znalazła się wśród liderów, zdobywając finalnie I miejsce w województwie lubuskim. Nagrodą jest 5 laptopów, które posłużą w celach administracyjnych.
 
 - Tak liczny udział rolników w cyfrowym Powszechnym Spisie Rolnym dowodzi, że coraz chętniej korzystamy z oferowanych usług online – mówi burmistrz Mirosław Gąsik, który 1 lutego br. odebrał wyróżnienie z rąk Dyrektora US w Zielonej Górze. – Zachęcam wszystkich Państwa do załatwiania urzędowych spraw za pośrednictwem komputera. To łatwy, bezkosztowy, a w dzisiejszych pandemicznych czasach przede wszystkim bezpieczny sposób kontaktu z różnego rodzaju instytucjami. Tych, którzy jeszcze nie poruszają się biegle w sieci, zapewniam, że pracownicy szprotawskiego ratusza, telefonicznie podpowiedzą jakie sprawy można załatwić online i poprowadzą krok po kroku przez poszczególne etapy procesu.
Za wzorowo wykonaną pracę przy Powszechnym Spisie Rolnym serdecznie dziękuję pracownikom ratusza zaangażowanym w tą kampanię, a także rachmistrzom terenowym. Ogromne podziękowania składam również rolnikom za liczny udział w Powszechnym Spisie Rolnym i życzę dobrej pogody oraz obfitych tegorocznych plonów.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL