Aktualności

Pieniądze na kulturę z województwa

Zarząd Województwa Lubuskiego ogłosił konkurs na realizację zadań z zakresu promocji kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego. Oferty składać można do 9 lutego 2017 r.
 
czytaj dalej

Apel do hodowców trzody chlewnej i drobiu

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Główny Lekarz Weterynarii ostrzegają przed groźnymi wirusami panującymi wśród zwierząt. Wirus ASF (afrykański pomór świń) oraz wirus grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 - nie są groźne dla ludzi, ale są bardzo szkodliwe i niebezpieczne dla zwierząt.
czytaj dalej

Pozytywna opinia dla realizacji programu rewitalizacji

Komitet Rewitalizacji bacznie czuwa nad realizacją założeń przyjętych w programie rewitalizacji Szprotawy. Podczas spotkania w dniu 16.01.2017 r. w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego w Szprotawie wydał pozytywną dla jego realizacji opinię.
czytaj dalej

Przedsiębiorcy w gimnazjach

W styczniu szprotawscy gimnazjaliści zapoznali się z profilem działalności zakładów Hoszman. Schody i drzwi oraz Lakos. Prezentacje obu firm, tak jak w roku ubiegłym omówili ich właściciele – p. Andrzej Hoszman oraz p. Wojciech Kossowski.
czytaj dalej

„Mój zawód- świadoma decyzja”

W Gimnazjum nr 3 w Wiechlicach od września do grudnia 2016r. realizowany był program autorski „Mój zawód- świadoma decyzja”, którym zostali objęci uczniowie klasy III B.  Został on opracowany i zrealizowany przez pracowników Młodzieżowego Centrum Kariery w Żaganiu,  doradcę zawodowego - panią Krystynę Kluczka i specjalistę ds. rozwoju zawodowego- panią Małgorzatę Królak. 
czytaj dalej

Bezpieczne ferie ze Strażą Miejską i Policją

Bezpieczne ferie to program spotkań realizowany w przedszkolach i szkołach podstawowych w celu uświadomienia dzieciom, iż z pozoru beztroskie zabawy na sankach, nartach czy łyżwach mogą być niebezpieczne, jeśli odbywać się będą w miejscach do tego nieprzeznaczonych, m.in. blisko drogi, zbiornika wodnego.
czytaj dalej

Załóż firmę przez telefon!

Ministerstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017 można już zarejestrować własną firmę przez telefon. Kolejnym udogodnieniem jest telefoniczne powiadamianie o zbliżających się, ważnych terminach i zmianach w przepisach. Nowe usługi to kolejny krok w kierunku przyjaznej e-administracji.
czytaj dalej

WOŚP dla dzieci i seniorów

Podczas tegorocznego koncertu szprotawski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Hufiec ZHP Szprotawa zebrał łącznie 27.016,65 zł.
czytaj dalej

Nowa linia komunikacyjna

W poniedziałek, 16 stycznia 2017 roku spółka Feniks V, przewoźnik z Żar, uruchomiła nową linię komunikacyjną Mycielin – Szprotawa.
czytaj dalej

Odśnieżanie chodników

Zimą nieodśnieżony bądź śliski chodnik, może być przyczyną groźnego wypadku. Przypominamy wszystkim o konieczności utrzymania zimowego chodnika przylegającego do posesji.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON