Logo: Szprotawa

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

W Lesznie Górnym jest już bezpiecznie

Zakończone zostały prace związane z rekultywacją i zabezpieczeniem przed pożarami terenów przy byłej garbarni w Lesznie Górnym. W wyniku zastosowanych rozwiązań wyeliminowano występujące tam niekontrolowane pożary, podnosząc tym samym poziom bezpieczeństwa ludzi i środowiska naturalnego.
Osadniki poflotacyjne związane z produkcją garbarską w Lesznie Górnym od wielu lat stanowiły zagrożenie dla bezpieczeństwa pożarowego. Pozostawione tam odpady łatwo tliły się, ulegały samozapłonom, lub też były celowo podpalane. Wszystko to prowadziło do powstawania niebezpiecznych dla zdrowia oparów.
 
- Zakończyliśmy już prace związane z zabezpieczeniem terenów po byłej garbarni w Lesznie Górnym – wyjaśnia burmistrz Mirosław Gąsik. – Od lat mieszkańcy skarżyli się na częste pożary na tamtym terenie i towarzyszące im niebezpieczne opary unoszące się nad okolicą. Pomimo wątpliwości pewnej grupy ludzi czy braku wiary w możliwość usunięcia problemu, dzięki naszej determinacji, z sukcesem ukończyliśmy realizację zaplanowanych wcześniej działań. Prace podzielone były na dwa etapy. W pierwszym, wykarczowano dziko rosnące drzewa i krzewy, a w drugim rozepchano zalegające tam zwały ziemi. Następnie cały teren pokryto gruzem betonowym. Zastosowane rozwiązanie pozwoliło na stworzenie warstwy zabezpieczającej przed pożarami. Dodatkowo na problemowym obszarze zamontowano fotopułapki. Dziękuję jeszcze raz wszystkim osobom zaangażowanym w przedsięwzięcie za pomoc, aktywność i wykazany optymizm. Jednak można!!! I to pomimo głośnej krytyki i powątpiewań!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL