Logo: Szprotawa

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Będą nowoczesne mieszkania w budynku dawnego DZO!

W 2019 roku Gmina Szprotawa stała się właścicielem budynku biurowego dawnych Dolnośląskich Zakładów Odlewniczych, położonego przy ulicy Sobieskiego 51. Teraz przyszła kolej na adaptację obiektu na nowoczesne mieszkania z rozwiązaniami nieoferowanymi dotąd na szprotawskim rynku mieszkaniowym!
Budynek DZO, o powierzchni prawie 2 tys. m2, przeznaczony został na cele budownictwa mieszkaniowego. Szprotawski Zarząd Nieruchomościami Chrobry rozpoczął już tam prace porządkowe i zabezpieczające. 9 lutego br. Burmistrz Mirosław Gąsik oraz Prezes Spółki Piotr Ciołka spotkali się z projektantką w celu omówienia ogólnej koncepcji funkcjonalno- przestrzennej budynku oraz opracowania dokumentacji projektowo- budowlanej. Równolegle do prac planistycznych  przygotowywane są wnioski do gestorów mediów o przyłącza. Trwają również czynności związane z pozyskaniem wsparcia zewnętrznego na realizację przedsięwzięcia.
 
- W lipcu 2019 roku, po półrocznych negocjacjach, podpisałem akt notarialny na mocy, którego w drodze darowizny od Miasta Gniezna nabyliśmy budynek wart blisko pół miliona złotych – przypomina burmistrz Mirosław Gąsik. – Teraz wraz ze spółką Chrobry przystępujemy do prac, w wyniku których na szprotawski rynek nieruchomości trafią mieszkania w konkurencyjnych cenach, w stanie deweloperskim z ciekawym, nieszablonowym podziałem przestrzeni. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom w zakresie nowoczesnego i funkcjonalnego budownictwa, planujemy stworzyć ofertę mieszkań dwupokojowych z kuchnią otwartą na salon, sypialnią i łazienką. W wielu z nich ciekawą i efektowną strefą do zagospodarowania będzie antresola. Taka aranżacja przestrzeni sprawia, że mieszkanie wydaje się większe, przestronniejsze oraz lepiej doświetlone. Aby jak najlepiej dostosować naszą ofertę do potrzeb rynku, wkrótce zaprezentujemy pierwsze rzuty oraz wizualizacje, które posłużą jako materiał orientacyjny do przygotowania ostatecznego, spersonalizowanego projektu, odpowiadającego potrzebom klientów zainteresowanych zakupem mieszkania.
Dodatkowo w dolnej kondygnacji budynku planujemy stworzyć strefę usługową z pomieszczeniami przeznaczonymi na świetlicę osiedlową, gastronomię, drobny handel czy usługi typu fryzjer, kosmetyczka. Wszystkie plany uzależnione są oczywiście od pozyskania dofinansowania do tego zadania.
W ten oto sposób opuszczony i niszczejący od lat moloch w środku miasta już wkrótce zamieni się w nowoczesny budynek mieszkalny z zagospodarowanymi terenami zielonymi.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL