Logo: Szprotawa

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Kocie rządy i pomysły

Z okazji Światowego Dnia Kota dzisiaj Józia i Szprot – lokatorzy gabinetów Burmistrza Szprotawy i Zastępczyni – opowiedzą o tym, jak czuwają nad prawidłowym funkcjonowaniem ratusza i gminy oraz o nowym pomyśle wspierającym czworonogów.
- Do ratusza trafiliśmy w samym środku szalejącej pandemii koronawirusa. Muszę przyznać, że mieszkańcy mają wielkie szczęście – opowiadają Józia i Szprot. - Gdybyśmy od razu nie wprowadzili kocich porządków, byłoby naprawdę krucho. Najpierw rozchorował się nam Mirek, burmistrz naszej gminy. Jak z rękawa sypie pomysłami, jak rozruszać Szprotawę, ale jak to w życiu... kota nie ma myszy harcują. Przez blisko dwa tygodnie samodzielnie pilnowaliśmy spokoju w gabinecie i dyscyplinowaliśmy pracowników, którzy choć przez chwilę chcieli złapać oddech, przed kolejną porcją projektów i solidnej pracy. Udało się! Nasze wysiłki przyniosły rezultaty, Szprotawa nie zwalnia.
Teraz przyszła kolej na Zastępczynię Burmistrza, naszą opiekunkę i żywicielkę, codziennie gwarantującą nam porcję „kiziów miziów” odstresowujących i relaksujących nas w okresie pandemii. Niestety koronawirus nie wybiera. A my znów mamy ręce pełne roboty, no bo kto inny zajmie się oświatą?
Cieszymy się, że mamy tak rzetelnych pomocników w osobach Doroty i Mirka. Mamy nadzieję, że jeszcze długo z nami pozostaną. Bo dobrze pomagają nam rządzić gminą, a przede wszystkim, jak wszyscy Szprotawianie, kochają zwierzęta. Za co im i wszystkim mieszkańcom bardzo dziękujemy. Podziękowania składamy również naszej sekretarce Kasi, Agnieszce, Patrycji, Piotrkowi i Krzyśkowi, którzy nas  doglądają,  wożą do weterynarza i opiekują się nami.
 
A z okazji dzisiejszego święta otrzymaliśmy już życzenia od władz miejskich i wszystkich pracowników ratusza. Zapytani o prezent ZAWNIOSKOWALIŚMY O POSTAWIENIE NA TERENIE NASZEJ GMINY KILKU OCIEPLONYCH DOMKÓW DLA NASZYCH BEZDOMNYCH POBRATYMCÓW. Wyjątkowo mroźna zima zaskoczyła wszystkie wolno żyjące zwierzęta, które z uwagi na zamknięte przed utratą ciepła pomieszczenia piwniczne i magazynowe, mają wielki problem z dostępem do pożywienia i ciepłego noclegu. Jako koty wpływowe, zamieszkujące w gabinetach włodarzy, od kilku tygodni otrzymujemy wiele skarg w tym temacie, co uświadomiło nam powagę problemu. Nasze dwa podpisy pod odpowiednim dokumentem sprawią, że już wkrótce na gminnych działkach pojawią się estetyczne, drewniane budki z legowiskami, w których wszystkie potrzebujące mruczki znajdą schronienie. Będą miały zagwarantowane swoje M-1. Nie mniej jednak, aby nasza sprawa nabrała mocy prawnej potrzebujemy uzyskać od Państwa tysiąc lajków poparcia, co pozwoli na uruchomienie właściwej procedury. Bądźcie solidarni z nami kotami!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL