Logo: Szprotawa

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Fermy drobiu w Siecieborzycach nie będzie!

Mieszkańcy Siecieborzyc i Witkowa mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ planowana inwestycja masowej hodowli drobiu nie dojdzie do skutku. Inwestor wycofał się z budowy obiektów inwentarskich, a 19 lutego br. burmistrz Mirosław Gąsik umorzył postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach tego przedsięwzięcia.
Na terenie Siecieborzyc miała powstać duża ferma drobiu. Plany inwestycyjne w tym kierunku wywołały ogromny opór społeczny i protesty, zwłaszcza wśród mieszkańców Siecieborzyc i sąsiadującego Witkowa. Obawiali się, że budowa wielkich kurników, w których na masową skalę hodowane byłyby kury i indyki, niekorzystnie wpłynie na środowisko i utrudni życie mieszkającym tam ludziom. Niepokój budził nie tylko odór powstający przy tego typu produkcji, lecz również potencjalne zanieczyszczenie powietrza i wód podziemnych oraz przenawożenie gleby.
 
- Zapewniam mieszkańców, że projekt budowy fermy drobiu w Siecieborzycach nie dojdzie do skutku – uspakaja mieszkańców burmistrz. - Inwestor, po przeanalizowaniu koniunktury, wartości i celowości ekonomicznej przedsięwzięcia, podjął decyzję o odstąpieniu od realizacji zadania. Cieszę się, że sprawa zakończyła się pomyślnie dla mieszkańców, którzy niejednokrotnie interweniowali u mnie, pełni strachu i obaw o obniżenie jakości życia, gdyby inwestycja doszła do skutku. Całym sercem jestem za rozwojem różnych form działalności gospodarczej na terenie gminy, jednakże dziękuję inwestorowi za uwzględnienie zdania miejscowej społeczności.
 
 
 
Zdjęcie źródło: www.kalendarzrolnikow.pl
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL