Logo: Szprotawa

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Umowa na budowę wodociągu podpisana

Długo wyczekiwany wodociąg Siecieborzyce – Długie już wkrótce stanie się rzeczywistością. 18 lutego 2021 r., Burmistrz Szprotawy uczestniczył w spotkaniu, podczas którego Prezes spółki SzWiK Jolanta Dobrowolska podpisała umowę z firmą „EKO-BUDOWA” na budowę wodociągu Siecieborzyce - Długie wraz z przepompownią i zbiornikiem wody uzdatnionej w Długiem.
Kwestia bezpieczeństwa dostaw wody, która przez blisko trzydzieści lat była zmorą mieszkańców Długiego, dzięki staraniom samorządu i dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich już wkrótce zostanie uregulowana, o czym mówi burmistrz Mirosław Gąsik:
- Mieszkańcy Długiego już od wielu lat borykają się z awaryjnością oraz jakością dostarczanej do ich domów i gospodarstw wody. Dlatego podjęliśmy intensywne starania, aby problem ten szybko i definitywnie zażegnać. Podpisana umowa na realizację zadania to efekt otrzymanego unijnego dofinansowania. Dzięki niemu, w formule zaprojektuj i wybuduj, powstanie wodociąg tranzytowy z Siecieborzyc, gdzie zlokalizowane są ujęcie i stacja uzdatniania wody. Po zakończeniu inwestycji, usługę dostawy oraz nadzoru nad jakością wody świadczyć będzie nasza gminna spółka SzWiK. Ruszają właśnie prace projektowe, natomiast roboty w terenie powinny rozpocząć się w II połowie tego roku. Mieszkańcy będą mogli w końcu zapomnieć o wstrzymywanych dostawach wody z powodu bakterii E.coli, beczkowozach oraz braku dostępu do czystej, bieżącej wody zwłaszcza latem, kiedy to problem jest szczególnie uciążliwy i daje się we znaki. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przedsięwzięcie. Szczególne podziękowania składam Wicemarszałkowi Województwa Lubuskiego Stanisławowi Tomczyszynowi oraz Dyrektorowi Departamentu PROW Arkadiuszowi Dąbrowskiemu za wsparcie szprotawskich projektów na terenach wiejskich.
 
Zadanie objęte umową i skosztorysowane na kwotę 1 894 308,94 zł, stanowi II etap projektu pn. „Budowa wodociągu tranzytowego Siecieborzyce – Długie wraz z przepompownią i zbiornikiem wody uzdatnionej w Długiem oraz budową oczyszczalni ścieków dla świetlicy wiejskiej w Witkowie”. Całkowity szacunkowy koszt inwestycji wynosi 2.988.469,50 zł, z czego 1.545.985,00 zł pokryte zostanie ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL