Logo: Szprotawa

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Inwestycje drogowe

22 marca br. podpisana została umowa na sporządzenie dokumentacji  dotyczącej przebudowy ulic Porzeczkowej, Witosa i Robotniczej oraz części ulicy Żagańskiej wraz budową obwodnicy Iławy. Gotowe dokumenty pozwolą ubiegać się o środki zewnętrzne na realizację tych projektów.
W ramach planowanych do realizacji zadań od podstaw wybudowane zostaną ulice Porzeczkowa, Witosa oraz Robotnicza. Drugie przedsięwzięcie to modernizacja części ulicy Żagańskiej, od granicy miasta do drogi krajowej nr 12. Zakres tego zadania obejmuje również budowę ścieżek rowerowych i chodnika oraz budowę obwodnicy Iławy, co pozwoli wyprowadzić ruch ciężarowy z większości Szprotawy! Obie inwestycje uzależnione są od pozyskania zewnętrznego wsparcia.
 
- Jestem świadomy wieloletnich zapóźnień w zakresie infrastruktury drogowej i doskonale rozumiem frustrację mieszkańców codziennie borykających się z dziurawymi, wyboistymi nawierzchniami ulic czy niekompletnymi, starymi chodnikami bądź ich zupełnym brakiem – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – Dokładam wszelkich starań, aby systematycznie i w możliwie najkrótszym czasie zaległości te nadrabiać. Z całą pewnością zadanie to ułatwiają mi pozyskiwane fundusze zewnętrzne. Chcę pochwalić się, że dzięki mądrej polityce oraz profesjonalizmowi i zaangażowaniu pracowników ratusza, większość gminnych inwestycji finansowanych jest przy ogromnym wsparciu środków krajowych i unijnych. To niezwykle ważne, że plany finansowe realizowanych zadań budujemy w oparciu o środki pomocowe, przy niewielkim wkładzie własnym. Śmiało można powiedzieć, że garściami czerpiemy z szerokiego wachlarza oferowanych funduszy, nie przepuszczając żadnej okazji na realizację prorozwojowych inwestycji, bez nadszarpywania i tak wątłego budżetu gminy. W taki sposób chcemy wykonać również budowę ulic na Zabobrzu i w Iławie. Dalsze działania w tym zakresie już wkrótce!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL