Logo: Szprotawa

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Gmina, powiat, gospodarka i turystyka

18 marca br., szprotawskie Centrum Aktywności Społecznej gościło przedstawicieli władz samorządowych gminy i powiatu. Tematem spotkania była szeroka współpraca na rzecz podnoszenia poziomu życia mieszkańców naszego regionu.
Intensywna współpraca na szczeblu powiatowym zaczyna procentować i przynosić naszej gminie wymierne efekty. Do ostatnich najważniejszych przedsięwzięć, które już wkrótce będą służyć mieszkańcom, zaliczyć należy budowę jednostki ratowniczo- gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Wiechlicach czy budowę rodzinkowych domów dziecka. Na tym jednak nie koniec. W trakcie realizacji są już kolejne projekty, które w zdecydowany sposób wpłyną na rozwój gminy i powiatu.
 
- Jestem niezmiernie podbudowany, że zgodną współpracą możemy tak wiele osiągnąć – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – Nowoczesny kompleks strażnicy PSP oraz rodzinkowe domy dziecka to inwestycje, które zrealizowaliśmy dzięki wzajemnemu zrozumieniu. W ramach kolejnego zadania, gmina przystąpiła do modernizacji chodnika przy domach dziecka. Przyległa do niego część ulicy Sobieskiego wyremontowana zostanie przy udziale powiatu. Już wkrótce ruszy przebudowa skrzyżowania ulic 3 Maja, Krasińskiego, Młynarskiej i Muzealnej oraz budowa nowego chodnika wzdłuż ulicy Młynarskiej. Intensywnie pracujemy nad uruchomieniem inwestycji modernizacji drogi z utwardzonym poboczem na odcinku Szprotawa – Polkowiczki – Śliwnik. Przekazana, przez powiat w styczniu, w drodze darowizny, działka przy ulicy Kościuszki niedługo zamieni się w miejsce rozrywki dla dzieci. A dla amatorów turystycznych wojaży wspólnie z powiatem wybudujemy parkingi przy najbardziej uczęszczanych traktach.
Wspomnieć należy o wcześniejszych wspólnych przedsięwzięciach, jak chociażby uruchomienie Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy czy zrealizowane już inwestycje drogowe. Za wszystkie powiatowo- gminne projekty Staroście Żagańskiemu, Zarządowi Powiatu oraz Radzie Powiatowej serdecznie dziękuję.
 
W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Żagański Henryk Janowicz, Burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik oraz radni powiatowi Panowie Sylwester Michalak, Jacek Grzelak oraz Maciej Boryna będący jednocześnie kierownikiem w szprotawskim ratuszu.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL