Logo: Szprotawa

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

W Szkole Podstawowej nr 1 ruszają oddziały dwujęzyczne!

Dzięki wspólnej inicjatywie Burmistrza Mirosława Gąsika, jego Zastępczyni Doroty Grzeszczak oraz Dyrektora Szkoły Jadwigi Zarzecznej – Rosół, SP1 wystartuje od 1 września z nową ofertą edukacyjną. Zapraszamy uczniów klas I i IV do nauki w szkole, w której idąc z duchem czasu zwiększone zostaną godziny lekcyjne z języka angielskiego i gdzie dzieci będą się uczyć w dwujęzycznych oddziałach. Ścieżka edukacyjna dziecka zaczyna się już od pierwszej klasy, a doświadczenie zdobyte na samym początku zaprocentuje w przyszłości.
Szkoła oferuje nowość. Uczniowie z klas I zyskają aż 4 godziny lekcyjne z języka angielskiego tygodniowo. Dodatkowo również zajęcia z rytmiki i z programowania z Robotami Photon. Uczniowie klas IV realizować będą aż 5 godzin języka angielskiego. Więcej godzin angielskiego oznacza opanowanie języka na rozszerzonym poziomie. Dzięki temu w klasie siódmej i ósmej zajęcia będą już prowadzone w oddziale dwujęzycznym, czyli że przedmioty takie jak np. geografia czy informatyka będą nauczane również w języku angielskim. 
 
A jakie korzyści daje możliwość uczęszczania do klasy dwujęzycznej? Jest ich bardzo wiele. Uczniowie nie tylko pogłębiają zakres słownictwa o terminologię specjalistyczną z wybranych przedmiotów, ale przede wszystkim przełamują barierę językową i sprawniej komunikują się w języku obcym, zarówno w mowie, jak i w piśmie. Dzięki temu łatwiej jest kontynuować dwujęzyczną naukę w dalszym etapie edukacji, by w przyszłości zdać maturę międzynarodową w języku angielskim i studiować za granicą. 
 
Nowa oferta SP 1 przyzwyczaja nas do świadomości, że żyjemy w obecnie w społeczeństwie bardzo globalnym i informatycznym. Pozwoli realizować projekty eTwinning ze szkołami w Hiszpanii, czy w Anglii, co do tej pory było jedynie marzeniem wielu osób z naszej gminy. 
 
Zapraszamy już dziś Wasze pociechy do szkoły skrojonej na miarę XXI wieku.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL