Logo: Szprotawa

Kalendarium

30 lipca 1603: W Szprotawie urodził się Jonas Scultetus, profesor gimnazjum w Bytomiu Odrzańskim

#SZCZEPIMY SIĘ! Wszystkie osoby, które skończyły 12 lat, mogą zapisywać się na...

Aktualności

Mówimy NIE osobom podejmującym działania zmierzające do naruszenia wizerunku naszych Mieszkańców i Gminy!

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Szprotawie, która odbyła się 24 marca br., radni zaapelowali do Burmistrza Szprotawy o podjęcie działań ochronnych, zmierzających do zaniechania naruszeń, wizerunku, renomy oraz dobrego imienia Gminy Szprotawa, a także dóbr osobistych radnych Rady Miejskiej w Szprotawie, Burmistrza Szprotawy oraz pracowników Urzędu Miejskiego w Szprotawie oraz dopełnienia czynności potrzebnych do usunięcia skutków tych naruszeń.
Apel to odpowiedź na słowa, które padły podczas ogólnopolskiego programu telewizyjnego ALARM! TVP1, wyemitowanego 2 marca br. Cytaty ”(…słyszałam, że już jest wszystko poukładane, że wiedzą radni jak mają głosować przez pięć lat…)”, cyt.: „(… jest wiadomo kto co kupi i za jaką cenę w Szprotawie od gminy….)” w bardzo niekorzystnym świetle stawiają radnych, którzy zostali wybrani przez mieszkańców na swoich reprezentantów, a także burmistrza Mirosława Gąsika wraz z podległymi mu pracownikami. Zgodnie z wydźwiękiem tych słów to ludzie nieuczciwi, niewiarygodni i najzwyczajniej przekupni.
 
- Do głębi poruszył mnie reportaż o funkcjonowaniu naszej gminy, podczas którego padło wiele nieprawdziwych i krzywdzących słów na mój temat, moich pracowników oraz radnych miejskich. – tłumaczy burmistrz Mirosław Gąsik. – Nie macie Państwo pojęcia jak bolą takie wypowiedzi i ataki, zwłaszcza w kontekście mojego niedawnego zatrzymania. Zdecydowałem się kandydować na burmistrza, ponieważ wiedziałem, że potrafię zaradzić dalszemu osiadaniu na mieliźnie Szprotawy. Miałem konkretne pomysły, które wraz z koalicyjnymi radnymi, od czasu objęcia fotela burmistrza systematycznie wprowadzam w życie. Szprotawa rozwija się, a wartością dodaną tego procesu jest umacnianie dobrego wizerunku naszej Gminy jako miejsca, w którym warto mieszkać. A co najważniejsze, to sygnał dla inwestorów, że z naszą Gminą warto związać swój kapitał i plany gospodarcze. Niestety, ani moje zatrzymanie i oskarżenie, które notabene były sfingowane i upozorowane, ani wypowiedzi w mediach o ogólnopolskim zasięgu nie pomagają nam w tym. To bezprecedensowy akt niszczenia renomy Gminy, której jest się zresztą Mieszkańcem! Doprawdy, niezrozumiałe i niewytłumaczalne. Czy ktoś potrafi odpowiedzieć na pytanie: JAKI W TYM SENS? Ja logiki w tego typu działaniach nie widzę, dlatego absolutnie przychylam się do apelu radnych miejskich i realizuję jego postulat. Wierzę, że ludzie, którym sukces mój oraz koalicyjnych radnych jest wybitnie nie w smak, otrząsną się w końcu z zazdrości i pozwolą mieszkańcom Szprotawy cieszyć się z życia w przyjaznej Gminie. Niech Wam łuski zawiści spadną z oczu i zrozumiejcie jedną prawdę, że negatywny wizerunek i czarna promocja Gminy odstraszają inwestorów, którzy z daleka omijają takie tereny. Efektem jest brak nowych i dobrze płatnych miejsc pracy dla mieszkańców naszej Gminy. Powtórzę po raz kolejny, jak nie chcecie pomagać, to proszę NIE PRZESZKADZAJCIE!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL