Logo: Szprotawa

Kalendarium

9 maja 2010: w Zielonej Górze obchodzony jest jubileusz 100-lecia kolejki Szprotawskiej

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Pumptrack w Szprotawie!

W ostatnich dwóch latach Stadion Miejski w Szprotawie poddany został kompleksowym pracom modernizacyjnym. Wyremontowane zostały pomieszczenia budynku socjalnego, wykonany został nowoczesny system nawadniania głównego boiska piłkarskiego, a na prawej - mniejszej płycie - ustawiono trzy maszty oświetleniowe, zapewniające trenującym komfort i bezpieczeństwo.
- Z ogromną radością dzielę się z Państwem kolejną dobrą wiadomością. Już wkrótce ruszamy z następną inwestycją wzbogacającą wielofunkcyjność stadionu. Tak jak obiecałem, w pobliżu nowo wybudowanych rodzinkowych domów dziecka, na nieużytkowanej polanie przylegającej do głównego boiska piłkarskiego, powstanie pumptrack. Będzie to profesjonalnie przygotowana przestrzeń, na której miłośnicy jednośladów w sposób bezpieczny będą mogli szlifować umiejętności rowerowe wyrabiając przy okazji refleks, zmysł równowagi oraz kondycję fizyczną - mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – Inwestycja cieszy tym bardziej, że na realizację tego zadania otrzymaliśmy ze środków Województwa Lubuskiego, w ramach Programu Inwestycyjnego „Lubuska Baza Sportowa” maksymalne możliwe dofinansowanie wynoszące 100 tys. zł. Z tego miejsca serdecznie dziękuję Wicemarszałkom Stanisławowi Tomczyszynowi oraz Łukaszowi Poryckiemu za nieustanną pomoc i wsparcie szprotawskich projektów.
 
Pumptrack to specjalnie zaprojektowany tor przeszkód, który pokonuje się właściwie bez pedałowania, wykorzystując siłę ciężkości i działającą siłę odśrodkową. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy, pumptracki są przejezdne na zróżnicowanych prędkościach, zarówno dla małych rowerków dziecięcych, jak i dużych rowerów górskich. I wszystkim użytkownikom toru, bez względu na wiek, jak i posiadające umiejętności dostarcza dużo frajdy!
 
 
 
Zdjęcie autorstwa Wojtek.omb - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87502600

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Przedszkole Rolna
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Zdalna Szkoła
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL