Logo: Szprotawa

Kalendarium

13 czerwca 1755: Szprotawa została zobowiązana do uprawy drzew morwowych

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Wspólnie walczymy o komfortowe i bezpieczne drogi

30 kwietnia br. burmistrz Mirosław Gąsik spotkał się z Burmistrzem Małomic Panią Małgorzatą Sendecką oraz radnymi powiatowymi Jackiem Grzelakiem i Maciejem Boryną w sprawie współfinansowania przebudowy drogi biegnącej m.in. przez Polkowiczki i Śliwnik.
- Już wkrótce ruszy kolejny wspólny projekt, który zrealizowany zostanie w partnerstwie jednostek samorządowych naszego powiatu – relacjonuje spotkanie burmistrz Mirosław Gąsik. - Droga powiatowa 1063F wiodąca między innymi przez Polkowiczki i Śliwnik jest trasą często użytkowaną zarówno przez samochody osobowe, ciężarowe, jak i rowerzystów wpinających się w szlak „Czerwona Droga”. Niestety nawierzchnia powiatówki jest już mocno wyeksploatowana i wymaga remontu. Dodatkowo, z myślą o zwolennikach zielonego transportu, trasa Szprotawa – Polkowiczki – Śliwnik wzbogacona zostanie o utwardzone pobocze dla rowerów. Stąd też, podczas spotkania pomiędzy gminami, przez które przebiega droga, omówiona została wstępna propozycja pomocy finansowej dla Powiatu Żagańskiego – beneficjenta częściowego dofinansowania do projektu.
Zadanie to jest kolejnym etapem przedsięwzięcia, które rozpoczęło się od przebudowy ulicy Ciszowskiej. Będąc radnym powiatowym miałem przyjemność realizować tamtą część, teraz czas na remont następnego odcinka – do Śliwnika.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL