Logo: Szprotawa

Kalendarium

13 czerwca 1755: Szprotawa została zobowiązana do uprawy drzew morwowych

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Nie ustajemy w walce o kolej dla Szprotawy

Na horyzoncie pojawiają się kolejne jaskółki w sprawie przywrócenia dla Szprotawy kolejowego okna na świat. W odpowiedzi na apel burmistrza Mirosława Gąsika skierowany do Ministra Infrastruktury potwierdzona została możliwość ujęcia remontu linii Żagań – Szprotawa – Głogów w przyszłej perspektywie finansowej.
 
W ramach działań zmierzających do uruchomienia ze Szprotawy połączeń kolejowych w kierunkach m.in. Żagań, Żary, Głogów burmistrz skierował na ręce Ministra Infrastruktury prośbę o remont linii kolejowej na odcinku Żagań – Szprotawa – Głogów do parametrów umożliwiających uruchomienie regularnej komunikacji pasażerskiej [pismo do pobrania].
 
- Wiem, jak ważną kwestią jest walka z wykluczeniem komunikacyjnym, którego niestety doświadczają Szprotawianie. Indywidualne środki transportu nie zaspakajają potrzeb osób niezmotoryzowanych, starszych, czy dzieci i młodzieży dojeżdżających do szkół. – wyjaśnia burmistrz. – Dlatego zwróciłem się do Ministra Infrastruktury oraz Zarządu PKP PLK z prośbą o remont odcinka Żagań – Szprotawa – Głogów wraz ze wznowieniem ruchu pasażerskiego. W odpowiedzi otrzymałem potwierdzenie, że z uwagi na regionalny charakter linii, zadanie zostało ujęte na liście projektów inwestycyjnych. Jednak ostateczna decyzja podjęta zostanie po określeniu kwoty środków UE na projekty kolejowe oraz zasad przygotowania, oceny i wyboru wniosków w przyszłej perspektywie finansowej.
 
Równolegle do tych działań, walczymy o realizację projektu rewitalizacji linii nr 14 na odcinku Szprotawa – Żagań wraz z odbudową peronów w ramach programu „Kolej Plus”.
 
Pozostaje nam trzymać kciuki za powodzenie naszych starań!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL