Aktualności

Szprotawskie Divertimenti

W niedzielę, 14 sierpnia 2016 r. plac przed ratuszem rozbrzmiewał pięknymi dźwiękami.  A wszystko to za sprawą uczestników i prowadzących warsztaty pn. „IV Szprotawskie Divertimenti".
Niedzielny koncert był koncertem finałowym, podsumowującym zmagania wszystkich uczestników warsztatów.
 
W I części koncertu wystąpili uczestnicy prezentując wybrane przez siebie utwory, które „doszlifowywali" pod czujnym okiem prowadzących warsztaty. Z przyjemnością odnotowaliśmy fakt, że coraz więcej szprotawian uczestniczy w warsztatach. W tym roku byli to: Katarzyna Kucharz, Kamila Wiśniewska, Oliwia Rudek, Anna Kacprzak, Julia Kabzińska, Joanna Kenigsberg, Kamila Krupa, Wiktoria Grześkiewicz (niestety dwie uczestniczki warsztatów rozchorował się i nie wystąpiły w koncercie finałowym). Gościliśmy również dwie uczestniczki z Lubina: Angelikę Cioć i Joannę Kabzińską oraz Izabelę Kmieć z Zielonej Góry i zespół Con anima musica z Żagania, który wystąpił w koncercie „Modlitwa wielkich mistrzów”. Występującym akompaniował Włodzimierz Czernisz.
 
W II części wystąpili prowadzący warsztaty: Ida Tamara Zagórska - sopran - pedagog śpiewu czynnie występujący na scenach Polski, Agnieszka Makówka - mezzosopran, Krzysztof Marciniak - tenor, Rafał Pikała – bas. Akompaniament – Bogna Dulińska.
 
W finale wszyscy artyści wspólnie zaśpiewali Volare, D. Modugno.
 
Koncert Finałowy IV Szprotawskich Divertimenti zakończył pokaz sztucznych ogni. 
 
Pierwszy koncert w ramach IV Szprotawskich Divertimenti odbył się w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Wiechlicach.
 
Na początek zaprezentowane zostały utwory muzyki klasycznej w wykonaniu:
Aleksandry Mańkowskiej - grającej na saksofonie sopranowym altowym, laureatki wielu konkursów międzynarodowych, doktorantki macierzystej uczelni Akademii Muzycznej w Łodzi, oraz
Dr Bogny Dulińskiej - grającej na fortepianie, wykładowcy Akademii Muzycznej w Łodzi, akompaniującej wielu znakomitym muzykom i prowadzącej własną działalność koncertową.
Pozostała część koncertu utrzymana była w tonach muzyki jazzowej. A podziwiać mogliśmy:  
Bartosza Sadok grającego na saksofonie tenorowym, absolwenta wrocławskiej i łódzkiej uczelni muzycznej, od 2014 r. studiującego jazz w Akademii Muzycznej w Gdańsku, oraz
Jakuba Janoszek akompaniującego na fortepianie, absolwenta Akademii Muzycznej w Gdańsku, obecnie studiującego jazz w klasie prof. Włodzimierza Nahornego.

 
W czwartek, 11 sierpnia w kościele pw. WNMP w Szprotawie odbył się koncert w ramach IV Szprotawskich Divertimenti pt. „Modlitwa wielkich mistrzów".
Podczas koncertu zabrzmiały najsłynniejsze dzieła muzyki klasycznej i sakralnej: od średniowiecza po współczesność.
Publiczność szprotawska miała możliwość wysłuchania utworów: Bacha, Mozarta, Moniuszki, Verdiego, Pucciniego oraz Webbera.
 
- Szprotawa stała się rajem w którym zabrzmiały niebiańskie głosy, a talent i wrażliwość muzyków wyniosły naszą świątynię pod niebiosa" – tak koncert komentował ks. Andrzej Jędrzejowski.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

Urząd czynny w godzinach:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek-piątek: 07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON