Logo: Szprotawa

Kalendarium

15 czerwca

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Szprotawska strefa inwestycyjna wita kolejnego inwestora!

Firma Agro Dudek działająca w branży rolniczej już wkrótce ruszy z działalnością w strefie gospodarczej, dołączając do nowo otworzonych zakładów produkcyjnych Nord Systemy Napędowe i Wiązar System. Burmistrz Mirosław Gąsik spotkał się z właścicielem spółki Panem Sławomirem Dudkiem, aby omówić warunki współpracy na rzecz ożywienia gospodarczego gminy. 
- Kolejna firma jeszcze w tym roku otworzy swoje podwoje w szprotawskiej strefie inwestycyjnej – z radością o nowym przedsięwzięciu opowiada burmistrz Mirosław Gąsik. - Inwestycja cieszy tym bardziej, że Agro Dudek jest polską firmą, a właściciel rodowitym Szprotawianinem. Ekspansywny rozwój spółki jest doskonałym przykładem, że dzięki przedsiębiorczości oraz ciężkiej i rzetelnej pracy można naprawdę wiele osiągnąć, wspierając tym samym rozwój naszej gminy. Dlatego z całego serca namawiam młodych, przedsiębiorczych ludzi, aby próbowali swoich sił w Szprotawie. Do lokowania kapitału w naszym mieście zachęcam również doświadczonych, dużych graczy, od lat działających na światowych i krajowych rynkach inwestycyjnych. Szprotawa ma naprawdę wiele do zaoferowania, co potwierdzają kolejni przemysłowcy, otwierający swoje firmy w naszej strefie gospodarczej.
 
Firma Agro Dudek zajmuje się sprzedażą środków do produkcji rolnej, skupem płodów rolnych oraz świadczy usługi dla rolnictwa. W Wiechlicach powstaje budynek biurowo- socjalny wraz z halą magazynową przeznaczoną do przechowywania środków ochrony roślin, nawozów i materiału siewnego. Powierzchnia magazynów przystosowanych do przechowywania środków do produkcji rolnej wyniesie 1400 m2. Planowana powierzchnia biura z zapleczem socjalnym wyniesie 350 m2. W nowym obiekcie powstanie sklep, w którym będzie prowadzona sprzedaż detaliczna środków ochrony roślin, nasion oraz nawozów. 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL