Logo: Szprotawa

Kalendarium

15 czerwca

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Nauka pływania dla uczniów szprotawskich podstawówek!

Kolejna atrakcja czeka na dzieci uczęszczające do szkół podstawowych w naszej gminie. W maju br. placówki oświatowe przystąpiły do ogólnopolskiego programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, dofinansowanego ze środków Funduszu Zajęć Sportowych Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Głównym realizatorem zadania jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Szprotawie.
Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” to dodatkowe, pozalekcyjne zajęcia sportowe dla uczniów klas I – III, którzy chcą uczyć się pływać, a także rozwijać i podnosić sprawność fizyczną.
 
Do wzięcia udziału w przedsięwzięciu zachęca burmistrz Mirosław Gąsik: - Mała gmina stwarza mniejsze możliwości rozwoju? NIE! My się z tym nie zgadzamy i wychodzimy z kolejną ofertą edukacyjną skierowaną do naszych dzieci. Kontynuujemy program zdrowego i aktywnego stylu życia, tym razem przez naukę pływania. Uczniowie klas I-III SP1 oraz SP Wiechlice już od maja tego roku uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów na pływalni Arena w Żaganiu. Pozostałe szkoły ruszają z programem po wakacyjnej przerwie. To bardzo ważna inicjatywa, bowiem pływanie i ćwiczenia w wodzie to jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania i korygowania wad postawy, które niestety przez wielogodzinne ślęczenie nad ekranem komputera czy smartfona są prawdziwą plagą naszych czasów. Będę dążył, aby uczniowie wyższych klas szkół podstawowych mieli również zagwarantowane pływanie w formie zorganizowanych zajęć pozalekcyjnych. Teraz nie pozostaje nic innego, jak czekać na przyszłych mistrzów pływackich z naszej gminy!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL