Logo: Szprotawa

Kalendarium

15 czerwca

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Szprotawa zaprasza repatriantów

Burmistrz Mirosław Gąsik podpisał porozumienie z Wojewodą Lubuskim w sprawie przekazania 404,4 tysięcy złotych dotacji celowej z budżetu państwa na zapewnienie dwóm rodzinom repatriantów z Kazachstanu lokali mieszkalnych w naszym mieście.
W grudniu ubiegłego roku Rada Miejska w Szprotawie przyjęła uchwałę w sprawie zaproszenia i zapewnienia warunków osiedlenia się repatriantów na terenie naszej gminy. Otrzymana dotacja pozwoli na pokrycie wydatków związanych z remontem i adaptacją pomieszczeń oraz zakupem wyposażenia mieszkań.
 
- To będzie wielka radość przyjąć w krąg naszej społeczności polskiej rodziny z Kazachstanu – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – Naszym obowiązkiem jest pomoc rodakom, których przodkowie nie z własnej woli opuścili nasz kraj, tylko ponad osiemdziesiąt lat temu przymusowo zostali wysiedleni i przeniesieni do Kazachstanu. Szprotawa zyska mieszkańców, którzy będą razem z nami żyć, pracować, uczyć się i wypoczywać. Rodziny otrzymają lokale mieszkalne, które będą użytkowały na podstawie umowy najmu. Samorząd umożliwi też podjęcie nauki dzieciom repatriantów oraz udzieli pomocy w znalezieniu zatrudnienia. Z tym jednak nie będzie problemu, ponieważ zaproszone osoby reprezentują zawody deficytowe, od dawna poszukiwane na szprotawskim rynku pracy. Dołożymy wszelkich starań, aby rodziny, które zamieszkają w Szprotawie odnalazły tu prawdziwy, ciepły i przyjazny DOM. Z tego miejsca proszę wszystkich mieszkańców o życzliwe przyjęcie i wyciągnięcie pomocnej dłoni, aby repatrianci mogli łatwo zasymilować się i rozpocząć nowe życie. Nowy dom w Polsce to przywracanie sprawiedliwości dziejowej i wynagradzanie dawnych krzywd. Na nas Polakach, żyjących w wolnym kraju, ciąży taki obowiązek! Za wsparcie w działaniach dziękuję Wojewodzie Lubuskiemu Władysławowi Dajczakowi.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL