Logo: Szprotawa

Kalendarium

15 czerwca

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Bezpłatne PSZOKi czekają na Twoje śmieci

Ruszamy z akcją walki o czystą Szprotawę, w ramach której apelujemy do mieszkańców o wzmożoną czujność i zgłaszanie wszelkich zauważonych aktów zaśmiecania naszej gminy. Pozostawianie przy osiedlowych kontenerach odpadów wielkogabarytowych, których miejsce jest w darmowych PSZOKach, również jest nielegalne!
- Korzystajmy z DARMOWYCH Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych dostępnych w naszej gminie – zachęca burmistrz Mirosław Gąsik. – Zepsuty sprzęt elektroniczny, stare meble, czy zużyte opony pozostawione przy pojemnikach na odpady nie dodają uroku naszym podwórkom i osiedlom, tak samo jak odpady podrzucane w parkach czy lasach. Proszę o czujność obywatelską i pomoc w wykrywaniu sprawców nielegalnego pozbywania się śmieci. Tylko przez ujawnianie i karanie winowajców możemy ukrócić ten nikczemny proceder, którego skutki obciążają nasze portfele i niszczą środowisko.
 
Przypominamy!
Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdują się przy ul. Przemysłowej w Wiechlicach (hangar) i przy ul. Kochanowskiego 2 w Szprotawie. Przyjmują one BEZPŁATNIE: papier i tekturę, metal, tworzywa sztuczne, szkło, bioodpady (w tym liście, trawę, obierki), zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i akumulatory, odpady wielkogabarytowe (meble), zużyte opony, przeterminowane chemikalia i leki, a także odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki.
 
Punkty czynne są w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki od 7:00 – 15:00, w środy od 7:00 – 17:00. 
 
Odpady do PSZOKu należy przywieść własnym transportem. W przypadku jego braku, Zakłady Usługowe Zachód Sp.  z o.o. świadczą, dodatkowo płatny transport. Ceny należy ustalać indywidualnie pod nr tel. 68 376 2742.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL