Logo: Szprotawa

Kalendarium

15 czerwca

Od piątku, 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów,...

Aktualności

Oddajemy do użytku kolejne ważne inwestycje!

Pomimo pojawiających się w całym kraju opóźnień związanych z pandemią szprotawskie przedsięwzięcia realizowane są bez większych zakłóceń. Dobiegły końca zadania prowadzone na ulicach Sobieskiego, Chrobrego, Koszarowej oraz Piłsudskiego w Szprotawie. Do użytku oddana została również zmodernizowana droga do Biernatowa.
- Pięknieje przestrzeń Szprotawy oraz całej gminy. Wszystko to dzięki kolejnym ulicom i chodnikom, które w ostatnim czasie zostały wybudowane od podstaw bądź zmodernizowane. Inwestycje te wpłyną na komfortową i sprawną komunikację oraz  poprawę bezpieczeństwa kierowców i pieszych - opowiada o gotowych przedsięwzięciach burmistrz Mirosław Gąsik.
 
- Zakończona została budowa chodnika, wjazdu na teren osiedla oraz dojścia do szkoły przy ulicy Koszarowej w Szprotawie. Prace polegały na wyrównaniu łączącego się z chodnikiem krawężnika oraz ułożeniu chodnika z kostki betonowej. Z uwagi na zabytkowy charakter obiektu wjazd na osiedle ułożony został z kostki granitowej.
 
Roboty budowlane dobiegły końca również przy ulicy Chrobrego. Do dyspozycji mieszkańców oddane zostały droga oraz parking z nową nawierzchnią asfaltową. W części postojowej wytyczono miejsca, uwzględniając potrzeby osób niepełnosprawnych.
 
Przedsięwzięcie zrealizowane przy Sobieskiego to 220 metrów nawierzchni asfaltowej na ulicy przylegającej do również niedawno wybudowanego chodnika w pobliżu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i rodzinkowych domów dziecka.
 
Gotowa jest także wybudowana od podstaw ulica Piłsudskiego. Na całej jej długości wykonane zostało odwodnienie, drogę utwardzono, ułożone zostały krawężniki i betonowa kostka brukowa, którą wyłożono również podjazdy do posesji.
 
„Tak piękna jeszcze nigdy nie była” – w ten sposób określana jest nasza wisienka na torcie czyli wyremontowana droga do Biernatowa. W ramach napraw bieżących istniejąca wierzchnia warstwa został ściągnięta frezarką, przemiałowana, a następnie utwardzona.
 
Na zakończenie dodam, że inwestycje wykonane zostały dzięki pracy wielu ludzi, którym serdecznie dziękuję. Za współpracę finansową szczególne podziękowania składam Starostwu Powiatowemu w Żaganiu, Nadleśnictwu Szprotawa, Spółdzielni Lokatorsko- Własnościowej w Szprotawie oraz spółce Regionalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Zielonej Górze.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL