Aktualności

Gala szprotawskiego sportu

Burmistrz Szprotawy, Młodzieżowa Rada Miejska oraz Szprotawski Dom Kultury zapraszają na IV Galę Sportu, która odbędzie się w piątek, 22 kwietnia 2016 r., o godz. 18. Uroczystość odbędzie się w Sali 111 w Szprotawskim Domu Kultury.
czytaj dalej

Rusza kontrola wywozu nieczystości ciekłych

Urząd Miejski w Szprotawie informuje, że od dnia 19 kwietnia 2016 r. rozpocznie się kontrola w zakresie spełniania przez mieszkańców ustawowych obowiązków dotyczących wywozu nieczystości ciekłych ze zbiorników bezodpływowych. Kontrole te przeprowadzane będą przez Straż Miejską przy udziale miejskich urzędników. 
czytaj dalej

Kolorowe wędrówki

Dnia 13 kwietnia 2016 r. Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół „Od Kopernika do Korczaka” w Szprotawie złożyło ofertę realizacji zadania publicznego: pt. „Turystyka, poznawanie i popularyzacja walorów turystycznych polskich Sudetów – edukacja turystyczna dzieci i młodzieży połączona z profilaktyką uzależnień”, z terminem realizacji zadania w okresie 26.05 – 28.05.2016 r.
czytaj dalej

Konsultacje społeczne w sprawie planowanych linii komunikacyjnych

Od 19 kwietnia 2016 r. do 9 maja 2016 r. odbywać się będą konsultacje społeczne z mieszkańcami Gminy Szprotawa w sprawie planowanych linii komunikacyjnych w Gminie Szprotawa.
czytaj dalej

KOMUNIKAT

W związku z nieobecnością zastępcy burmistrza Pawła Chylaka, do końca miesiąca kwietnia nie będzie przyjęć w sprawach mieszkaniowych.
czytaj dalej

Poniedziałkowe spotkania z mieszkańcami

Dzisiaj, 18 kwietnia z powodu pilnego wyjazdu burmistrza odwołane są cotygodniowe spotkania z mieszkańcami.
czytaj dalej

„500bus"

Dziś nasi mieszkańcy mogli rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące otrzymania świadczenia wychowawczego „500+”. „500bus” wraz z przedstawicielami z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego odwiedzili Szprotawę służąc mieszkańcom swoją wiedzą.
czytaj dalej

Kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu o tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej za nami…

Dziesięciu uczestników z pięciu szkół województwa lubuskiego 14 kwietnia 2016 roku stanęło do rywalizacji o tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej 2016 roku. Organizatorem konkursu od osiemnastu lat jest Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Szprotawie we współpracy z Izbą Rzemieślniczą i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze.  Patronat nad konkursem od lat sprawuje Lubuski Kurator Oświaty.
czytaj dalej

Posiedzenie Komisji Rady Miejskiej

19 kwietnia 2016 r., o godz. 16.00 w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego w Szprotawie odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu i Komisji Rolnictwa Rady Miejskiej w Szprotawie. 
czytaj dalej

Nadzwyczajna sesja RM

We wtorek, 19 kwietnia 2016 roku o godzinie 17.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON