Aktualności

Podwórko NIVEA 2016

Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa „Lotnisko” i mieszkańcy Osiedla w Wiechlicach proszą o wsparcie i oddanie ważnych głosów w akcji „Podwórko NIVEA 2016”.
czytaj dalej

Powiatowy Folk Festiwal

W niedzielę, 22 maja 2016 r. serdecznie zapraszamy na dziedziniec Pałacu Książęcego w Żaganiu na „Powiatowy Folk Festiwal”. W Festiwalu weźmie udział ponad 20 zespołów i grup śpiewaczych z powiatu żagańskiego, a wśród nich szprotawskie zespoły: Wyszywanka, Dojrzałe Kłosy, Astry, Wrzosy oraz uczniowie z Zespołu Szkół w Wiechlicach.
czytaj dalej

Straż miejska w nowych mundurach

Od stycznia bieżącego roku w Urzędzie Miejskim w Szprotawie zatrudnionych jest łącznie 4 strażników Straży Miejskiej. 11 marca dwóch nowych strażników Pani Dorota Weber oraz Pan Artur Gawryś zdali egzamin końcowy i otrzymali uprawnienia do wykonywania zadań wynikających z ustawy o strażach gminnych. W maju, strażnicy w nowym umundurowaniu, wyruszyli na ulice stać na straży porządku i poszanowania prawa w naszym mieście.
 
Straż miejska ma swoje biuro w budynku przy ulicy Krasińskiego 23. Strażnicy pracują od poniedziałku do piątku, w godzinach: pon. 8.00 – 16.00, wt. – pt. 7.00 – 15.00. Wszelkie akty naruszenia porządku w mieście można zgłaszać pod numerem telefonu 68 376 07 81.

XVII mityng Bolesława Chrobrego i Ottona III

W sobotę, 7 maja, przy pięknej i słonecznej pogodzie, rozegrany został, na Stadionie Miejskim w Szprotawie, XVII ogólnopolski mityng lekkoatletyczny im. Bolesława Chrobrego i Ottona III.
Uroczystość otworzył Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha w towarzystwie radnych Rady Miejskiej w Szprotawie i sympatyków lekkiej atletyki.
W zawodach udział wzięło ponad  300 sportowców, młodych gwiazd lekkiej atletyki z 23 klubów województw: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Podczas rywalizacji padło ponad 80 rekordów życiowych młodych lekkoatletów.
 
Najlepszy okazał się nasz szprotawianin, zawodnik „Uczniaka”, Oskar Stachnik ‘98 posyłając dysk o wadze 1,75 kg na odległość  61.08. Wynik ten zagwarantował Oskarowi udział w Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbędą się w Bydgoszczy w dniach 19-24 lipca br. Bardzo dobrze wystartowali również pozostali zawodnicy „Uczniaka”, wygrywając wiele konkurencji rzutowych. Patryk Zygmunt ‘98 rywalizował z medalistą Mistrzostw Świata Szymonem Mazurem z klubu „Płomień„ Sosnowiec. Patryk z wynikiem 17.29 był drugi, ale o ponad metr poprawił swój rekord życiowy. Michał Jarmołowicz ‘99 – dysk 1,5 kg – 50.87, Mateusz Kwaśniewski ‘95 w rzucie oszczepem 800 g – 72.02, Agnieszka Korcypa ‘99 wygrała rzut oszczepem 500 g – 33.31 i pchnięcie kulą 3kg – 11.02.Kolejni dwaj oszczepnicy, Patryk Siemaszko ‘00 wygrał rzut oszczepem 700 g – 46.94 i Łukasz Wisełka ‘01 rzut oszczepem 600 g – 42.28 oraz rzut dyskiem 1 kg – 36.47. Rekordy życiowe ustanowili Przemysław Laskowski ‘00 w rzucie oszczepem 700 g – 41.74, Paweł Marek ‘01 w skoku wzwyż – 160 cm, Bartosz Zagórski ‘99 w rzucie dyskiem 1,5 kg – 45.18. Organizatorzy mityngu, Gmina Szprotawa i ULKS „Uczniak”, serdecznie gratulują wszystkim sportowcom oraz dziękują uczestnikom, sympatykom i sponsorom XVII mityngu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Komunikat

W związku z wyjazdem służbowym zastępcy burmistrza Pawła Chylaka w poniedziałek, 16 maja 2016 r. nie będzie przyjęć w sprawach mieszkaniowych. W tym dniu od godz. 14.00 dyżur dla mieszkańców pełnić będzie Burmistrz Józef Rubacha.

Burze z gradem

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim ostrzega przed burzami z gradem, które mogą wystąpić dzisiaj, 13 maja od godz. 14.00 do godz. 01.00 dnia 14 maja br.
czytaj dalej

Praktyczne warsztaty języka niemieckiego w Szprotawie

W dniu 28.04.2016 r. w ramach współpracy Polsko-Niemieckiego Centrum Kształcenia i Wymiany w Szprotawie z Zespołem Szkół przy ul.Sobieskiego 58  odbyły się warsztaty dydaktyczne z udziałem studentek kierunku polsko – niemieckiej pracy socjalnej z Uniwersytetu Technicznego z Cottbus.
czytaj dalej

Trwają przygotowania do Dni Szprotawy

Najważniejsze wydarzenie w kalendarzu imprez kulturalnych naszej gminy odbędzie się w dniach 17-19 czerwca br. W tym roku święto miasta połączone zostanie z jubileuszem 20-lecia współpracy z niemieckim miastem partnerskim Gevelsberg. Główne uroczystości będą miały miejsce na Błoniach Szprotawskich przy ulicy 3-go Maja.
czytaj dalej

„Biblioteka inspiruje”

W piątek, 13 maja 2016 r. szprotawska biblioteka zaprasza na festyn biblioteczny pod hasłem „Biblioteka dla dzieci”. Impreza organizowana jest w ramach obchodów jubileuszu 70-lecia  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szprotawie. Początek festynu o godz. 10.00, na placu przed ratuszem. O godz. 12.30 rozpoczyna się gra miejska „W poszukiwaniu książek” w centrum miasta.
czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych składam serdeczne życzenia wszystkim
Państwu pracującym w tym, tak ważnym zawodzie.
Składam wyrazy szacunku i uznania za trud i zaangażowanie w codzienną pracę.
Życzę Państwu zadowolenia i satysfakcji płynącej z wykonywanej pracy zawodowej,
a także wielu pomyślnych dni,
osobistego spełnienia i dużo zdrowia, o które na co dzień,
tak dzielnie walczycie dla Waszych pacjentów.
 
                                                                                        Burmistrz Szprotawy
                                                                                         Józef Rubacha
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON