Aktualności

Trwają przygotowania do Dni Szprotawy

Najważniejsze wydarzenie w kalendarzu imprez kulturalnych naszej gminy odbędzie się w dniach 17-19 czerwca br. W tym roku święto miasta połączone zostanie z jubileuszem 20-lecia współpracy z niemieckim miastem partnerskim Gevelsberg. Główne uroczystości będą miały miejsce na Błoniach Szprotawskich przy ulicy 3-go Maja.
czytaj dalej

„Biblioteka inspiruje”

W piątek, 13 maja 2016 r. szprotawska biblioteka zaprasza na festyn biblioteczny pod hasłem „Biblioteka dla dzieci”. Impreza organizowana jest w ramach obchodów jubileuszu 70-lecia  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szprotawie. Początek festynu o godz. 10.00, na placu przed ratuszem. O godz. 12.30 rozpoczyna się gra miejska „W poszukiwaniu książek” w centrum miasta.
czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych składam serdeczne życzenia wszystkim
Państwu pracującym w tym, tak ważnym zawodzie.
Składam wyrazy szacunku i uznania za trud i zaangażowanie w codzienną pracę.
Życzę Państwu zadowolenia i satysfakcji płynącej z wykonywanej pracy zawodowej,
a także wielu pomyślnych dni,
osobistego spełnienia i dużo zdrowia, o które na co dzień,
tak dzielnie walczycie dla Waszych pacjentów.
 
                                                                                        Burmistrz Szprotawy
                                                                                         Józef Rubacha
czytaj dalej

„Podwórko NIVEA 2016” dla Nowej Koperni

Sołtys i mieszkańcy Nowej Koperni proszą o wsparcie i oddanie ważnych głosów w akcji „Podwórko NIVEA 2016”.  Do powstania takiego placu zabaw w naszej okolicy wymagany jest jedynie wysoki wynik głosowania. Głosowanie odbywa się poprzez rejestrację kont e-mail, które stają się aktywne do oddawania głosu raz dziennie.
czytaj dalej

Najlepsi matematycy są w SP1 w Szprotawie

Z radością informujemy, że klasa VI A ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Szprotawie pod opieką Pani Beaty Krawczyk zajęła I miejsce w regionie lubusko-zachodniopomorskim w Konkursie Matematycznym „Matematyka Bez Granic”, pokonując 67 innych klas. W skali całego kraju uplasowała się na zaszczytnym II miejscu, wyprzedzając 275 klas.
 
Konkurs "Matematyka Bez Granic" to wyjątkowy konkurs, gdyż startują w nim całe klasy. Jest adresowany do szerokiego kręgu uczniów, nie tylko do najlepszych matematyków. Liczą się w nim umiejętności współpracy, podział zadań w grupie, pomysłowość, wyobraźnia, zdolności językowe. Zadania nawiązują do konkretnych sytuacji życiowych i pokazują zastosowanie matematyki w życiu codziennym. Mają zróżnicowany stopień trudności, więc każdy uczeń w klasie może się czymś wykazać. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Komornik staje się sławny

Echa działań prowadzonych wobec gminy przez komornika Michała S. zataczają coraz większy krąg. Sprawą interesują się już nie tylko lokalne media. Ostatnio ukazał się artykuł w wydaniu gazetowym i internetowym najstarszego poznańskiego dziennika ukazującego się pn. GŁOS WIELKOPOLSKI. 
czytaj dalej

Wywóz odpadów wielkogabarytowych

Akcje wywozu odpadów wielkogabarytowych na terenie miasta Szprotawa zostaną przeprowadzone w terminie: od 13.05.2016 r. do 15.05.2016 r.
czytaj dalej

Sukces siatkarzy ze szprotawskiej Jedynki

W sobotę, 7.05.2016r. w Gubinie reprezentacja Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie wzięła udział w finale wojewódzkim minisiatkówki rozgrywanym o puchar KINDER+SPORT. W turnieju spotkało się 12 drużyn z Gubina, Sulechowa, Drezdenka, Gorzowa Wlk., Zbąszynka, Nowej Soli, Sulęcina oraz Szprotawy.
czytaj dalej

71 rocznicy zakończenia II wojny światowej w Szprotawie

8 maja 2016 r. na cmentarzu w Szprotawie, przed „Grobem Nieznanego Żołnierza„ odbyła się uroczystość z okazji 71 rocznicy zakończenia II wojny światowej. W uroczystości wzięli udział Burmistrz Szprotawy, zastępca burmistrza, przewodniczący Rady Miejskiej, z-ca przewodniczącego rady, radni rady miejskiej oraz młodzież szkolna i harcerze.
czytaj dalej

Ogłoszenie o złożonej ofercie

Dnia 10 maja 2016 r. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej złożyło ofertę realizacji zadania publicznego: pt. „Warsztaty profilaktyczno - twórcze”, z terminem realizacji zadania w okresie 24.05 – 24.07.2016 r.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON