Logo: Szprotawa

Kalendarium

30 lipca 1603: W Szprotawie urodził się Jonas Scultetus, profesor gimnazjum w Bytomiu Odrzańskim

#SZCZEPIMY SIĘ! Wszystkie osoby, które skończyły 12 lat, mogą zapisywać się na...

Aktualności

Kolejny triumf Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie

Tym razem olbrzymi matematyczny sukces osiągnęła klasa 6a pod opieką Pani Doroty Semenowicz. Uczniowie zostali laureatami Międzynarodowego Konkursu „Matematyka bez granic”, zdobywając II miejsce w regionie lubusko-zachodniopomorskim i IV miejsce w kraju, pokonując tym samym ponad 180 klas w swojej kategorii wiekowej.
- Z ogromną dumą i radością przyjąłem wiadomość o tak ogromnym sukcesie naszej szkoły – gratuluje burmistrz Mirosław Gąsik. – Kolejny raz udowadniamy, że nawet w małym mieście – w naszej Szprotawie – są szkoły z świetnie przygotowaną, zaangażowaną kadrą nauczycielską, potrafiącą wyzwalać i szlifować talenty uczniów oraz stwarzać warunki do ich harmonijnego rozwoju na ogólnopolskim i europejskim poziomie. Wielkie brawa dla Jedynki!
 
Składam Wam, drodzy Uczniowie klasy 6a wyrazy najwyższego podziwu i uznania. Osiągnięty wynik świadczy o Waszej imponującej wiedzy i zdolnościach. Wszak matematyka to królowa nauk! Niech, więc zdobyte umiejętności logicznego myślenia oraz pracy zespołowej dopingują Was do podejmowania coraz ambitniejszych wyzwań oraz skutecznej ich realizacji.
 
Ogromne podziękowania i gratulacje składam również opiekunce grupy Pani Dorocie Semenowicz za niezwykły dar efektywnego przekazywania wiedzy oraz trud włożony w przygotowanie uczniów do sięgania po najwyższe ogólnopolskie trofea.
 
Konkurs „Matematyka bez granic” organizowany jest pod zwierzchnictwem Rady Europy i swym zasięgiem obejmuje ponad 20 krajów. W Polsce patronat nad nim objęło Polskie Towarzystwo Matematyczne. To międzynarodowe współzawodnictwo ma niespotykaną formę, gdyż startują w nim całe klasy, a uczniowie rozwiązują zadania, w tym jedno w języku obcym. Podczas zmagań, rozgrywanych na czas, liczy się umiejętność współpracy i podziału zadań w grupie oraz pomysłowość, wyobraźnia, zdolności językowe i plastyczne.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL