Logo: Szprotawa

Kalendarium

30 lipca 1603: W Szprotawie urodził się Jonas Scultetus, profesor gimnazjum w Bytomiu Odrzańskim

#SZCZEPIMY SIĘ! Wszystkie osoby, które skończyły 12 lat, mogą zapisywać się na...

Aktualności

Pomóż w wykryciu sprawców wandalizmu w ZAZie

Po raz kolejny na przestrzeni ostatnich kilku tygodni nieznani sprawcy strzelając z broni pneumatycznej poważnie uszkodzili szyby okienne w budynku Zakładu Aktywności Zawodowej w Szprotawie. Burmistrz Mirosław Gąsik gorąco apeluje o pomoc w ujęciu wandali.
- Zwracam się do Mieszkańców Szprotawy o pomoc w złapaniu sprawców tego skrajnie niebezpiecznego i nieodpowiedzialnego aktu wandalizmu. Już po raz kolejny, w kierunku ZAZ przy ulicy Niepodległości oddano strzały z popularnej wiatrówki, która uszkodziła okna budynku.
Strzelano w momencie, gdy nikt nie przebywał w obiekcie. Nie wiadomo jednak, jakie pobudki kierują sprawcą czy sprawcami, a pracownicy ZAZu obawiają się, że następnym razem strzały mogą paść w ciągu dnia.
 
Proszę pamiętać, że ZAZ zatrudnia osoby niepełnosprawne z umysłowymi i psychicznymi schorzeniami, które są szczególnie wrażliwe na tego typu działania. Budzą one w nich lęk i strach, co może prowadzić do zaburzeń w ich codziennym funkcjonowaniu.
 
Ponadto, koszty  wymiany kolejnych szyb, znowu będziemy musieli pokryć z gminnego budżetu czyli z portfeli nas wszystkich.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL