Logo: Szprotawa

Kalendarium

30 lipca 1603: W Szprotawie urodził się Jonas Scultetus, profesor gimnazjum w Bytomiu Odrzańskim

#SZCZEPIMY SIĘ! Wszystkie osoby, które skończyły 12 lat, mogą zapisywać się na...

Aktualności

Witków z kolejną drogą asfaltową

Kompleksowa modernizacja infrastruktury drogowej na terenach wiejskich nabiera tempa. Aktualnie realizowana jest inwestycja w Witkowie. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z budżetu Województwa Lubuskiego już wkrótce nowe drogi zyskają także Borowina, Bobrowice i Siecieborzyce.
- Przestrzeń wiejska musi rozwijać się, aby poziom i jakość pracy rolników oraz życia mieszkańców tych terenów nieustannie podnosił się. Potrzebujemy ich, bo to przecież wieś nas karmi. – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – Dlatego też, kładę ogromny nacisk na pozyskiwanie zewnętrznych środków pomocowych, dzięki którym możemy realizować tam tak potrzebne inwestycje infrastrukturalne i społeczne.
 
Rozpoczęliśmy właśnie projekt budowy 2 km nowych dróg o łącznej wartości 599 tys. zł, z dofinansowaniem w wysokości 219 tys. zł. I etap realizowany jest w Witkowie. Dotychczasowa droga gruntowa zastąpiona zostanie komfortową i bezpieczną jezdnią asfaltową. Odcinek o długości 320 m i szerokości 3 m został już wykorytowany, wykonano podbudowę z tłucznia oraz wzmocniono pobocza. Aktualnie nawierzchnia pokrywana jest dwoma warstwami asfaltu, każda o grubości 4 cm.
 
Dziękuję mieszkańcom terenów wiejskich za ich cierpliwość, bowiem przez długie lata ich miejscowości były pomijane czy marginalizowane w planach rozwojowych gminy. Dziękuję również Wicemarszałkowi Stanisławowi Tomczyszynowi oraz całemu kierownictwu Urzędu Marszałkowskiego za wspieranie naszej gminy, a w szczególności szprotawskich terenów wiejskich.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL