Logo: Szprotawa

Kalendarium

30 lipca 1603: W Szprotawie urodził się Jonas Scultetus, profesor gimnazjum w Bytomiu Odrzańskim

#SZCZEPIMY SIĘ! Wszystkie osoby, które skończyły 12 lat, mogą zapisywać się na...

Aktualności

Ognisko ASF w naszej gminie potwierdzone!

W jednym z gospodarstw rolnych w miejscowości Polkowiczki potwierdzono ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF). Pamiętajmy, tylko ścisłe przestrzeganie zasad bioasekuracji zminimalizuje ryzyko pojawienia się i rozprzestrzeniania tej choroby.
Zespół Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żaganiu, po potwierdzeniu pozytywnych wyników badań pobranych próbek, natychmiast rozpoczął działania zmierzające do izolowania ogniska i ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się choroby. Niezbędny był ubój całej trzody chlewnej w gospodarstwie. Ponadto, w strefie zapowietrzonej, w miejscach wskazanych przez specjalistę weterynarii, wyłożone zostały maty dezynfekcyjne. Jednostka OSP Borowina zadysponowana została do codziennego nasączania tych mat roztworem dezynfekcyjnym. Prosimy o zachowanie ostrożności.
 
- Na prośbę Powiatowego Inspektora Weterynarii skierowałem do prac zabezpieczających skażonego terenu nasze gminne jednostki OSP – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – Z tego miejsca za udział w akcji dziękuję strażakom OSP Siecieborzyce oraz Borowina. Za pomoc dziękuję również pracownikom szprotawskiego ratusza oraz Starostwa Powiatowego w Żaganiu, rolnikom i wszystkim osobom zaangażowanym w przedsięwzięcie.
Gorąco apeluję także o bezwzględne przestrzeganie zasad bioasekuracji, aby w naszym regionie nie pojawiały się kolejne ogniska ASF!
 
Do pobrania Rozporządzenie Wojewody Lubuskiego z dnia 9 lipca 2021 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń wraz z mapą obszaru zapowietrzonego i zagrożonego w powiecie żagańskim.
 
ROLNIKU, HODOWCO BYDŁA - przeczytaj koniecznie i zastosuj się do zasad bioasekuracji:
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL