Logo: Szprotawa

Kalendarium

30 lipca 1603: W Szprotawie urodził się Jonas Scultetus, profesor gimnazjum w Bytomiu Odrzańskim

#SZCZEPIMY SIĘ! Wszystkie osoby, które skończyły 12 lat, mogą zapisywać się na...

Aktualności

Linia kolejowa nr 14 ujęta w planie inwestycji!

Do Szprotawy płyną dobre wiadomości w sprawie uruchomienia połączeń kolejowych. Na liście inwestycji przewidzianych do 2030 roku znalazła się trasa przebiegająca przez Szprotawę. W planach jest przebudowa całego odcinka linii od granicy państwa w Zasiekach, przez Żary, Żagań, Szprotawę aż do Głogowa.
Z roku na rok koleją podróżuje coraz więcej osób. To bezpieczna, szybka i ekologiczna forma transportu. Dlatego burmistrz Mirosław Gąsik czyni intensywne starania o przywrócenie połączeń kolejowych ze Szprotawą.
 
- Wpisane na listę inwestycji przedsięwzięcie remontu linii kolejowej nr 14 umożliwi nie tylko przywrócenie pociągów osobowych ze Szprotawy do Głogowa, Żagania, Zielonej Góry i innych miast, ale również uruchomienie pociągów dalekobieżnych przez nasze miasto – mówi burmistrz. – To mały, ale jakże istotny krok w kierunku upragnionego powrotu kolei pasażerskiej do Szprotawy i spełnienia  marzeń szprotawskiej społeczności. Teraz, będziemy lobbować, aby inwestycja została zrealizowana jak najszybciej. Serdecznie dziękuję Panu Bartoszowi Sokołowskiemu za aktywną współpracę oraz wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój szprotawskiego transportu drogowego i kolejowego.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL