Logo: Szprotawa

Kalendarium

30 lipca 1603: W Szprotawie urodził się Jonas Scultetus, profesor gimnazjum w Bytomiu Odrzańskim

#SZCZEPIMY SIĘ! Wszystkie osoby, które skończyły 12 lat, mogą zapisywać się na...

Aktualności

Kolejna droga w Siecieborzycach

Już wkrótce mieszkańcy Siecieborzyc będą mogli korzystać z nowo wybudowanej, komfortowej  jezdni.  Przypomnijmy, to już kolejna droga asfaltowa wybudowana od podstaw na terenach wiejskich dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Lubuskiego.
- W szybkim tempie wykonywane są zadania w ramach projektu modernizacji czterech dróg dojazdowych do gruntów rolnych w miejscowościach Borowina, Bobrowice, Siecieborzyce i Witków o łącznej długości 1,825 km, na które pozyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 219 tys. złotych. Aktualnie, trwają prace wykończeniowe przy budowie drogi w Siecieborzycach – prezentuje postęp robót burmistrz Mirosław Gąsik. – W miejscu dotychczasowej gruntówki pojawiła się jezdnia asfaltowa. Na odcinku o długości 200 m i szerokości 3 m wykonane zostały już prace polegające na wykorytowaniu drogi, położeniu podbudowy z tłucznia, wyrównaniu i wzmocnieniu pobocza oraz pokryciu jej nawierzchni asfaltem – dwoma warstwami o łącznej grubości 8 cm. Realizacja zaplanowanych zadań przyczyni się do zatrzymania dalszej degradacji dróg, ochrony gruntów rolnych oraz podniesienia ich wartości użytkowej. To również długo wyczekiwana poprawa infrastruktury drogowej na obszarach wiejskich, bezpośrednio wpływająca na poprawę jakości życia mieszkańców.
 
Jak zawsze ogromne podziękowania składam wszystkim osobom zaangażowanym w przedsięwzięcie, a zwłaszcza Wicemarszałkowi Stanisławowi Tomczyszynowi oraz całemu kierownictwu Urzędu Marszałkowskiego. Proszę mi wierzyć, że bez prawdziwych przyjaciół Szprotawy i ich wsparcia nie bylibyśmy w stanie zrealizować tak wiele potrzebnych naszej wsi zadań. Serdecznie dziękuję za życzliwość i okazywaną pomoc!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Adres Urzędu

Urząd Miejski w Szprotawie
ul. Rynek 45
67-300 Szprotawa
tel./fax: 68 376 38 11
e-mail
 

Godziny otwarcia

poniedziałek:    08:00 - 16:00
wtorek-piątek:    07:00 - 15:00

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL