Aktualności

Kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu o tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej za nami…

Dziesięciu uczestników z pięciu szkół województwa lubuskiego 14 kwietnia 2016 roku stanęło do rywalizacji o tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej 2016 roku. Organizatorem konkursu od osiemnastu lat jest Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Szprotawie we współpracy z Izbą Rzemieślniczą i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze.  Patronat nad konkursem od lat sprawuje Lubuski Kurator Oświaty.
czytaj dalej

Posiedzenie Komisji Rady Miejskiej

19 kwietnia 2016 r., o godz. 16.00 w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego w Szprotawie odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu i Komisji Rolnictwa Rady Miejskiej w Szprotawie. 
czytaj dalej

Nadzwyczajna sesja RM

We wtorek, 19 kwietnia 2016 roku o godzinie 17.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Szprotawie.
czytaj dalej

Wyśpiewała nagrodę

8 kwietnia 2016 r. uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szprotawie: Kornelia Bielińska, Weronika Bejman i Kamila Wiśniewska brały udział w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Kornelia Bielińska uczennica klasy II liceum została również nominowana do kwalifikacji w drodze konkursu nagrań na Przegląd Finałowy we Włocławku.
Kornelia pielęgnuje swój talent pod czujnym okiem absolwentki naszej szkoły Katarzyny Kucharz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zrewitalizujmy Szprotawę – twój głos jest ważny!

Wyznaczenie obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji oraz powołanie Komitetu Rewitalizacji to jedne z pierwszych działań jakie gmina musi podjąć, aby przystąpić do rewitalizacji miasta Szprotawy.       
czytaj dalej

Dzień Pamięci Ofiar Katynia

Dnia 13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. To okazja do przypomnienia ofiary, jaką za naszą Ojczyznę złożyli Polacy w 1940 r. Zginęli oficerowie, podoficerowie, szeregowi Wojska Polskiego oraz naukowcy, lekarze, inżynierowie, prawnicy, nauczyciele, urzędnicy państwowi, przedsiębiorcy, przedstawiciele wolnych zawodów. Cześć ich pamięci oddaje Burmistrz Szprotawy Józef Rubacha. 
czytaj dalej

Turniej piłki siatkowej

W sobotę, 9 kwietnia 2016r. w sali sportowej przy ul. Kopernika 22 w Szprotawie odbył się V INTEGRACYJNY TURNIEJ piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Szprotawy. Otwarcia i zakończenia turnieju dokonał z-ca burmistrza Paweł Chylak.
czytaj dalej

Pieniądze na uruchomienie ZAZ

12 kwietnia 2016 r. w Zielonej Górze pomiędzy Gminą Szprotawa a Województwem Lubuskim -  Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Zielonej Górze na kwotę 200 500 zł został podpisany aneks nr 5 do umowy o dofinansowanie kosztów utworzenia i kosztów działania zakładu aktywności zawodowej ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Aneks został podpisany przez Pana Jakuba Piosika – Dyrektora ROPS w Zielonej Górze oraz Pana Józefa Rubachę – Burmistrza Szprotawy.
czytaj dalej

POTRAFI PROJEKTOWAĆ!

Adam Komisaruk uczeń klasy VI Zespołu Szkół w Wiechlicach został laureatem VII edycji Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej.
czytaj dalej

Przyszła pani inżynier

Justyna Witulska uczennica klasy I liceum ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szprotawie  została finalistką VI edycji Konkursu Wiedzy Politechnicznej, którego celem jest propagowanie nauk technicznych, będących odpowiedzią na zapotrzebowanie współczesnego rynku pracy.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON