Aktualności

Najlepsi z najlepszych

Gdyby za największą wiedzę przedmiotową w województwie rozdawano medale, to troje uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie stanęłoby na najwyższym stopniu podium i odbierało złote krążki, w tym jeden podwójny.
czytaj dalej

Spektakl teatralny „Życie Jadzi według mnie”

W niedzielę, 3 kwietnia 2016r., o godz. 18:00  w sali widowiskowej Szprotawskiego Domu Kultury odbędzie się monodram Sławomira Hollanda „Życie Jadzi według mnie” w reżyserii Pawła Paszty. Spektakl ukazuje świat starego kawalera - magistra inżynierii sanitarnej i Jadzi. Świat zaskakujący, gdzie bohater próbuje pojąć różne zjawiska z życia codziennego z kobietą. Gdzie komedia zmienia się w dramat. Farsa w pełną napięcia chwilę wyczekiwania.  
czytaj dalej

NASI CHŁOPCY NAJLEPSI W ZAPOBIEGANIU POŻAROM

W dniu 23 marca 2016 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żaganiu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Zespół Szkół Zawodowych w Szprotawie reprezentowali Adrian Zmora i Bartłomiej Sawron. Obaj chłopcy są uczniami klasy I Technikum mechanicznego z przygotowaniem pożarniczym.
czytaj dalej

Zostań Liderem Eksportu

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego - Lubuskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów zaprasza lubuskich przedsiębiorców na pierwsze spotkanie informacyjne z cyklu „Zostań Liderem Eksportu” pn.: „Świadczenie usług, handel i prowadzenie działalności gospodarczej w krajach skandynawskich”.
czytaj dalej

Gmina nie zapłaci, apelacja Hydropotok oddalona

W dniu 16.03.2016 r. Sąd Okręgowy w   Poznaniu Wydział IX Gospodarczy wydał postanowienie w którym odrzucił apelację wniesioną przez firmę Hydropotok od wydanego w dniu 19.10.2015 r wyroku oddalającego powództwo przeciwko Gminie Szprotawa o zapłatę 496 719,09 zł wraz z odsetkami.
czytaj dalej

Posiedzenia komisji

29 -31 marca 2016 r. będą odbywały się posiedzenia komisji Rady Miejskiej w Szprotawie. Publikujemy tematy poszczególnych posiedzeń.
czytaj dalej

XXIV sesja Rady Miejskiej

W czwartek, 31 marca 2016 roku o godzinie 13.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Szprotawie rozpocznie się XXIV sesja Rady Miejskiej w Szprotawie.                                                                      
czytaj dalej

Nie będzie więcej zmian w projekcie

18 marca br. zostały wprowadzone ostatnie zmiany do projektu pn. „Kompleksowe rozwiązanie gospodarki wodnościekowej dla aglomeracji Szprotawa” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2007-2013. 
 
Aneks do umowy o dofinansowanie zawarty z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze dotyczył zmniejszenia wartości projektu do  kwoty 101.592.178,14zł, tj. do wysokości faktycznie poniesionych wydatków w okresie realizacji projektu oraz zwiększenia luki finansowej z 75,58% do 77,43% skutkującej wzrostem realnego dofinansowania o ok. 1,2 mln w stosunku do tego jaki gmina uzyskałaby przed tą zmianą. Jednocześnie wydłużony został termin rzeczowej i finansowej realizacji projektu do 31.03.br. Zmianie uległy również wskaźniki produktu i rezultatu. Natomiast bez zmian pozostał termin uzyskania efektu ekologicznego w postaci 10 670 osób korzystających z podłączenia do wybudowanej sieci kanalizacji sanitarnej. Termin jego osiągnięcia przypada na sierpień br.
Przypomnijmy, że w ramach kilkuletniej inwestycji gmina wybudowała nowoczesną oczyszczalnię ścieków w Wiechlicach, rozbudowała Stację Uzdatniania Wody w Szprotawie oraz wykonała ponad 74 km sieci kanalizacji sanitarnej.
 
Dla rozwoju infrastruktury i środowiska
czytaj dalej

LAUREACI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO ZŁOTE PIÓRO 2016

Finał Międzypowiatowego Konkursu „Złote Pióro – potyczki ortograficzne” odbył się 19 marca 2016 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Żaganiu. Mistrzami ortografii zostali uczniowie z naszej gminy.
 
Martyna Jersz z kl. VIC z Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie okazała się bezkonkurencyjna w dyktandzie i teście ortograficznym. Zdobyła Złote Pióro za I miejsce w konkursie.
Alicja Pusiarska z kl. IIC - uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie - pokonała liczną grupę drugoklasistów i zdobyła II miejsce w swojej kategorii wiekowej, a w nagrodę otrzymała Srebrne Pióro.
 
Zofia Gembara z klasy IV (Szkoła Podstawowa w Wiechlicach) oraz Bartosz Jędrzejowski z klasy I (Filia w Lesznie Górnym) zdobyli w swoich kategoriach wiekowych Srebrne Pióra.
Uczennica klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 im Wojska Polskiego w Szprotawie, Dorota Matuszewska zajęła III miejsce w kategorii klas trzecich. Jest to już kolejny sukces Doroty – w ubiegłym roku w tym samym konkursie zajęła również trzecie miejsce. Uczennicę do konkursu przygotowywała pani Małgorzata Soroka.
 
W finale brało udział 126 uczniów z trzech powiatów: żagańskiego, żarskiego i bolesławieckiego. Potyczki ortograficzne składały się z dwóch części – dyktanda oraz bardzo trudnego testu. Uczniowie z naszej gminy doskonale jednak poradzili sobie z zadaniami.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Szprotawskie dzieci z przedświąteczną wizytą w Sprembergu

W dniu 18.03.2016r. grupa polskich dzieci z przedszkola komunalnego nr 1 w Szprotawie wraz z opiekunami gościła w niemieckim przedszkolu „Heidemühl” w mieście partnerskim Spremberg.
czytaj dalej

Miasta partnerskie

Logo Gevelsberg Logo Spremberg Logo Uman
  • Baner: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
  • Baner: baner Wsparcie OSP
  • Baner: Edukacja ekologiczna - projekt
  • Baner: RFIL
  • Baner: PFRON